بیلد خبر داد:

اقدام پارلمان آلمان برای تغییر راهبرد برلین به نفع اسراییل

تهران - ایرنا - نشریه 'بیلد' آلمان نوشت: فراکسیون لیبرال ها در پارلمان آلمان طرحی را بمنظور تغییر رویکرد منفعلانه این کشور درمورد رژیم صهیونیستی در شورای امنیت سازمان ملل متحد به رای می گذارد.

به گزارش ایرنا، در مطلبی که روز گذشته(شنبه) در تارنمای این روزنامه آلمانی منتشر شده، آمده است: پس از کشتارهای جنگ جهانی دوم، هر ساله کارزارهای متعددی علیه اسراییل به راه انداخته می شود.
در سال 2017 از مجموع قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد، 78 درصد و در سال پیش از آن 77 درصد علیه اسراییل بوده است.
این میزان حتی در سال 2014 به 87 درصد از مجموع کل قطعنامه های این شورا رسیده است.
بر این اساس، شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان شکل گیری علیه هیچ بخش دیگری از جهان مانند اراضی اشغالی فلسطین و رژیم صهیونیستی قطعنامه صادر نکرده است.
این در حالیست که در صدور اکثر این قطعنامه ها که آخرین آنها مربوط به نوامبر 2018 میلادی است، کشورهایی مانند آلمان نیز نقش داشته اند.
این کشور بطور مثال در 21 قطعنامه ای که شورای امنیت در این سال علیه اسراییل صادر کرده، به 16 مورد رای مثبت و در چهار مورد دیگر رای ممتنع داده است.
به نوشته بیلد، این رویکرد برلین موجب نارضایتی برخی احزاب آلمانی شده بطوری که حزب «دموکرات آزاد» طرحی را به بوندستاگ (پارلمان آلمان) ارائه داده که طبق آن دولت این کشور باید رویکرد خود را در قبال رژیم صهیونیستی تغییر دهد.
این طرح از برلین می خواهد با رویکردی شفاف و یکجانبه، از اسراییل حمایت کرده و از «کشورهای ضداسراییلی» که امنیت این رژیم را به خطر می اندازند، فاصله بگیرد.
قرار است نمایندگان بوندستاگ طرح ارائه شده از سوی فراکسیون لیبرال ها را روز پنجشنبه هفته جاری بحث و بررسی قرار دهند.
اروپام ** 6143 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال