آلمان و فرانسه درحوزه راهبردهای صنعتی همکاری می کنند

تهران - ایرنا - صدراعظم آلمان اعلام کرد کشورش با فرانسه در زمینه راهبردهای صنعتی در حوزه هوش مصنوعی و سلول های باتری مورد استفاده خودروهای الکتریکی همکاری می کند.

به گزارش ایرنا، نشریه 'هندلزبلات' شنبه شب در گزاشی به نقل از «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نوشت: آلمان و فرانسه در نشست آتی سران اتحادیه اروپا قصد دارند همکاری خود در تعیین راهبردهای صنعتی نوین را اعلام کنند.
مرکل در پیام ویدیویی هفتگی خود با بیان این مطلب گفت محور اصلی این همکاری در زمینه هوش مصنوعی و تولید سلول های باتری برای خودروهای الکتریکی است.
به گفته وی تحولات سال های اخیر موجب شده است که خطر از دست رفتن جایگاه کلیدی اروپا در این فناوری ها جدی شود، به همین دلیل باید سران اروپا تدابیر لازم را بیاندیشند.
در دسامبر گذشته دو کشور آلمان و فرانسه از همکاری خود برای تولید سلول های باتری خودروهای الکتریکی پرده برداشتند.
این در حالی است که هیات دولت آلمان در جدیدترین مصوبه خود، بودجه 3 میلیارد دلاری را برای توسعه تحقیقات در حوزه هوش مصنوعی تصویب کرده است.
همچنین اوایل امسال، کمیسیون اروپا اعلام کرد که قصد افزایش سرمایه‌گذاری عمومی و خصوصی در حوزه هوش مصنوعی را دارد.
«آندروس آسیپ» معاون این کمیسیون در بخش بازار دیجیتال گفت: درست مانند موتور بخار و برق که در گذشته تحول ایجاد کردند، هوش مصنوعی نیز جهان امروز ما را متحول می‌کند و این موجب ایجاد چالش‌های جدید برای اروپا می‌شود.
کارشناسان صنعتی هشدار می دهند که آلمان در حال عقب افتادن از رقبای خود است، مگر اینکه سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی انجام دهد و اطمینان حاصل کند که به ویژه در صنعت خودرو با تکنولوژی روز پیش می‌رود.

اروپام**6143**2040

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال