نمایندگان مجلس:

مسئولان اجرایی به مشکلات مردم رسیدگی کنند

تهران-ایرنا-نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکرهای شفاهی و کتبی خود، ضمن بیان مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، خواستار رسیدگی مسئولان اجرایی کشور به مشکلات و تنگناها شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، قاسم میرزایی نکو نماینده مردم دماوند در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: کسانی که دلشان برای ایران می‌تپد، باید توجه کنند که کاهش ارزش پول ملی در دو سال اخیر اتفاق نیفتاده بلکه بی‌ارزش شدن پول ملی طی 40 سال گذشته گریبانگیر کشور شد که نیازمند برنامه‌ای ساختارمند و تقویت جنبه نظارتی دستگاه‌هاست.
وی افزود: تورم و مشکلات کمرشکن اقتصادی گریبانگیر مردم است؛ عزیزان از این مسئله سوء استفاده نکنید و برای معیشت خودتان کار صورت ندهید.

**جریان های سیای در وضعیت کنونی کشور دخیل بوده اند
محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلانمی نیز در تذکری گفت: در سال های متمادی من به هر آنکس و هر آنجا که لازم بود، تذکر دادم و امروز درمانده از یافتن درمان با مردم و خدای خود درد دل می کنم.
وی ادامه داد: خدایا تو شاهد باش که تمام گروه ها و تشکل ها اعم از چپ و راست، اصولگرا و اصلاح طلب طی 40 سال گذشته در رقم زدن سرنوشت کنونی کشور دخیل بوده اند و امروز در تنگناها سعی می کنند خود را تبرئه کنند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ای صاحبان تریبون بیایید در سال 98 با خدای خویش عهد ببندیم تا برای رفع محرومیت ها تلاش کنیم؛ توفیق در راه پیش روی جز با وحدت و همدلی و تلاش صادقانه محقق نخواهد شد.

** در مورد گوشت و گندم در شورای عالی امنیت ملی تصمیم گیری شد
نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 99 آیین نامه داخلی مجلس خطاب به علی لاریجانی اظهارداشت: در آیین نامه تشکیل جلسات و رعایت ترتیب جلسات به عهده رییس جلسه است؛ برای برگزاری جلسات مجلس هم وقت بسیاری گذاشته می شود و هم بسیاری از مسائل متعدد در نوبت قرار گرفته است، گاهی عمر مجلس می گذرد و درنهایت به دلیل جلسات نمی توانیم برخی مسائل را بررسی کنیم.
این نماینده به افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی و از جمله گوشت اشاره کرد و افزود: امروز با توجه به مشکل گوشت در کشور باید موضوع قاچاق پیگیری و از خروج دام زنده جلوگیری شود؛ گزارشی به دست بنده رسیده است که دام زنده مولد قاچاق می شود.
وی درمورد پیش خرید گندم در کشور، گفت: موضوع پیش خرید کردن گندم است، موضوع گندم خیلی با گوشت متفاوت است و به نان مردم مربوط می شود و غذای اصلی مردم است؛ اگر دولت با این برنامه ای که دارد و هیچ تکلیفی نسبت به این موضوع ندارد اگر دولت برنامه ریزی نکند و از آن طرف دلال ها گندم را پیش خرید می کنند، با مشکل مواجه می شویم.
این نماینده مجلس اظهار داشت: وقتی به آقایان تذکر می دهیم می گویند نگران نباشید ما گندم را وارد می کنیم، ما می گوییم همان قیمتی که می خواهید وارد کنید را به کشاورزان بدهید چرا امروز قیمت تضمینی گندم با 1600 تومان می بندند و نامه ای هم نوشته شده است که باید 2 هزار تومان باشد اما متاسفانه این کار عملی نشد.
رییس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ وی گفت: در مورد نگرانی که شما می فرمایید در موضوع گوشت و گندم و همین طور قاچاق دام مولد درست است، تصمیماتی هم گرفته شده است؛ هم در شورای عالی امنیت ملی تصمیم گیری شد و به سپاه پاسداران هم در بعضی بخش ها مسئولیت داده شد که با قاچاق مبارزه کنند و با نیروی انتظامی در این رابطه همکاری کنند و در این موضوع تصمیم گیری شده است و باید ببنیم ساز و کار آن چگونه است.

** نتیجه تذکرات به دولت را نمی بینیم
همچنین سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهوری گفت: شما رکورد دار تذکر از مجلس بودید به ویژه در بحث معیشت، متاسفانه بی تحرکی و بی تفاوتی در باب حل مشکلات دولت را شاهدیم و نتیجه این تذکرات را نیز نمی بینیم؛ تاکنون ندیده بودیم حساب دفتری در نانوایی ها داشته باشیم، اما اخیرا مردم برای تهیه نان شب خود با حساب دفتری مایحتاج خود را تامین می کنند.
وی خطاب به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزیری هر هفته برای پاسخگویی به نمایندگان مجلس در صحن حاضر می شود، اما وزیر دیگری با 89 سوال هنوز به صحن نیامده که این ارتباطات باید شفاف سازی شود.

**تبعیض در آموزش و پرورش باقی است
بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در تذکری به خطاب به وزیر آموزش و پرورش، به مطالبات فرهنگیان اشاره کرد وگفت: اگر آقای بطحایی امکان برآورده کردن مطالبات به حق فرهنگیان بازنشسته و شاغل را نداشت حداقل باید به حرمت این قشر زحمتکش در فصل بررسی بودجه 98 حضور پررنگ تری داشت در حالی که این امر محقق نشد؛ شعار نخست شما مبارزه با مافیای کنکور با گردش مالی 8 هزار میلیارد تومانی و رانت موجود در کتب کمک درسی و قاچاق بیش از 130 میلیون کتاب بود که متاسفانه در این مبارزه تنها شاهد مبارزه شعارگونه شما بودیم.
وی افزود: آموزش و پرورش گام موثری در مبارزه با تبعیض آموزشی برنداشته است؛ طرح سازمان نظام معلمی که مطالبه تمامی فرهنگیان است در دوره پیش از بطحایی مطرح شد، این طرح می تواند با افزایش مشارکت فرهنگیان در اداره وزارتخانه به استقلال آن کمک کند در نتیجه بخش زیادی از مشکلات این وزارتخانه حل می شود اما متاسفانه در دوران صدارت شما این طرح مسکوت ماند.
این نماینده مجلس اظهار داشت: برای اداره صندوق ذخیره فرهنگیان که سهام گذار اصلی آن این قشر فرهیخته و زحمتکش است انتخاباتی برگزار شد اما ظاهرا این انتخابات جنبه شعار داشته و لازم است وزیر آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهد؛ نیاز است در این زمینه مجلس و نهادهای نظارتی ورود بیشتری داشته باشند

** چرا مسئولان پاسخگوی مشکلات مردم نیستند
سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: در آستانه نوروز فشار زندگی بر مردم چند برابر شده است؛ این مردم صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته‌اند. چرا تامین کالاهای اساسی برای مردم اینقدر سخت شده است، ده‌ها میلیارد دلار ارز 4200 تومانی در طول سال به تاراج رفته و کسی پاسخگو نیست.
وی با اشاره به سفر اخیر دکتر روحانی به عراق خطاب به وی گفت: رییس جمهوری پس از 6 سال قواعد دیپلماسی را یاد گرفته و به بازارهای منطقه ایمان آورده است؛ امیدواریم این روند ادامه یابد؛ دیگر کدخدا و اروپا برای مردم و دولت ایران قدمی برنمی‌دارند، «اف ای تی اف» ادامه برجام است.
وی افزود: اعتماد به ملت و سپردن اقتصاد به مردم گره گشای شرایط بحرانی است؛ دولت یک بار هم که شده به این ملت اعتماد کند و برجام جدید را به جای غرب خائن با ملت وفادار امضا کند.

** تذکرهای کتبی به مسئولان اجرایی کشور
علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرهای کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رسیدگی به وضعیت اوقاف شهر نسیم شهر را خواستار شد.
سید مرتضی خاتمی نماینده مردم ماهنشان و همچنین فریدون احمدی نماینده مردم زنجان به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص چگونگی واگذاری شرکت توسعه معادن روی ایران به شرکت سرمایه‌گذاری «تک‌تا»، تذکر داد.
ناهید تاج الدین نماینده مردم اصفهان به همراه هفت نماینده دیگر در تذکری به وزیر آموزش و پرورش ، علت نپرداختن معوقات ماده 51 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در مورد فرزندان شهدا را جویا شدند.
محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس و سرایان در تذکری به وزیر نیرو بر ضرورت مرتفع کردن نگرانی کشاورزان با توجه به شروع فصل کشت در خصوص تأمین آب مورد نیاز کشاورزی، تاکید کردند.
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص ارسال پیامک‌های تبلیغاتی جهت فروش اقلام بهداشتی و درمانی، به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تذکر داد.
سیام**3050**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال