مرحله اول داوری جایزه ویستا به پایان رسید

تهران- ایرنا- اولین مرحله داوری پروپوزال‌های سومین جایزه ایده هنر معاصر ویستا به پایان رسید و بهار سال جدید برنده این رویداد معرفی می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه فرهنگی ایرنا، مدیر گالری ویستا با ابراز خرسندی از اینکه سومین جایزه هنر معاصر ویستا بهار 1398 معرفی خواهد شد گفت: در طول دو دوره گذشته اتفاق بسیار خوبی رخ داد و هنرمندان به این حرکت اعتماد کردند. امسال هم عده زیادی در این رویداد شرکت کردند و پروپوزال‌های زیادی به دست ما رسید.
پریسا پهلوان از چندین جلسه داوری برای بررسی این پروپوزال‌ها خبر داد و گفت: داوران با علاقه و صبر فراوان به بررسی، بحث و گفت‌وگو درباره آنها پرداختند و بهار 98 سومین جایزه ویستا برنده 30 میلیون تومانی خود را معرفی می‌کند.
پهلوان افزود: در آخرین جلسه داوری 19 طرح برگزیده برای فهرست اولیه انتخاب شدند و انتخاب مرحله دوم آثار در هفته آخر فروردین ماه با حضور هنرمندان برگزار می‌شود تا هنرمندان طرح و ایده خود را برای داوران شرح داده و از آن دفاع کنند. طرح‌هایی که در مرحله دوم انتخاب شوند توسط هنرمندان ساخته می‌شوند تا اردیبهشت ماه در گالری ویستا به نمایش درآیند. در ادامه نیز مراسم اختتامیه با معرفی برنده نشان ویستا برگزار خواهد شد.
او درباره پروپوزال‌هایی ارسالی به این رویداد، گفت: طرح‌های بسیار متفاوتی به دست ما رسید و فعلا نمی‌توان گفت که کیفیت آنها بهتر از دوره‌های قبلی است یا خیر. بیشتر طرح‌ها در زمینه چیدمان هستند و ایده‌هایی برای ویدئوآرت، میکس مدیا و دیگر موارد نیز در این میان وجود داشت.
پهلوان معتقد است که جایزه ویستا در مدت کوتاهی توانسته تاثیرگذار بوده و پروپوزال‌نویسی را در میان هنرمندان رواج دهد.
وی افزود: منتخبان این دو دوره جایزه ویستا در رویدادهای دیگری هم درخشیدند و این موضوع برای ما جای خوشحالیست. هدف ما این بوده که جایزه ویستا تاثیری در هنر معاصر داشته باشد و بتوانیم اهمیت ایده هنرمندان را مطرح کنیم.
در این دوره نازگل انصارنیا، پریسا پهلوان، حمید سوری، رزیتا شرف‌جهان، بهرنگ صمد زادگان و بهنام کامرانی طرح‌های رسیده را بررسی و داوری می‌کنند.
جایزه هنر معاصر ویستا به ایده هنری برتر سال اهدا می‌شود، شاید این نخستین بار است که در ایران به ایده، فکر و اندیشه آفرینش اثر هنری، جایزه داده می شود.
محمدرضا عرب خزائلی با ایده اثر «پنبه خلال» و پیام مفیدی، با ایده اثر «بدن-جزیره‌های مستعمراتی و عمق استراتژیک» به ترتیب برندگان دور اول و دوم جایزه و نشان ویستا بودند.
فراهنگ** 9031** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال