آتش سوزی در اردوگاه آوارگان در نیجریه هشت کشته برجای گذاشت

تهران - ایرنا - بر اثر آتش سوزی که روز شنبه در اردوگاه آوارگان در شمال شرقی نیجریه روی داد، دستکم هشت تن جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از غنا، گروه امداد رسانان نروژی موسوم به 'شورای مهاجران' اعلام کرد: این آتش سوزی در اردوگاه آوارگانی روی داد که به علت نبرد با تروریست های بوکوحرام خانه و کاشانه خود را از دست داده و به اردوگاهی در شمال شرقی نیجریه پناهنده شده اند. در این اردوگاه بیش از پانزده هزار آواره زندگی می کنند که بر اثر آتش سوزی امروز، دستکم هشت تن کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند.
هنوز علت این آتش سوزی مشخص نشده است اما آتش منطقه وسیعی از اردوگاه را در بر گرفته و نجات یافتگان نیاز مبرم به آب آشامیدنی دارند که تاکنون مسئولان اردوگاه نتوانسته اند نیاز آنها را برآورده کنند.
حدود شش هزار کودک و بیش از چهار هزار زن تحت تاثیر این آتش سوزی قرار گرفتند.
چندی پیش نیز آتش سوزی مشابه در همین اردوگاه آوارگان، هفت کشته و دهها مجروح بر جای گذاشت.
بنابر اعلام سازمان پزشکان بدون مرز، بیش از دو میلیون نفر از مردم نیجریه از ترس حملات تروریست های بوکوحرام و درگیری ارتش با این تروریست ها، از منازلشان گریخته و در اردوگاه های موقت زندگی می کنند.
شرایط نامناسب بهداشتی و رعایت نکردن اصول اولیه بهداشت در مناطق مختلف از جمله اردوگاه های آوارگان در این کشور موجب شیوع بیماری های گوناگون از جمله وبا شده است .
شبک**اروپام**9041**1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال