هاشمی:

ایرنا باید الگویی از درخشش بانوان در عرصه مدیریتی باشد

تهران - ایرنا- مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: ایرنا باید الگویی از درخشش مدیران بانو باشد زیرا تحولات جامعه به سمت تغییر الگو مدیریتی و بهره مندی بیشتر از توانمندی بانوان می‌رود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید ضیاء هاشمی روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر کل اخبار داخلی ایرنا با تاکید بر ضرورت حضور پررنگ بانوان و جوانان در جایگاه های مدیریتی، اظهار داشت: باید از تمام ظرفیت های انسانی ایرنا بهره‌مند شویم.
وی افزود: جوانان به عنوان بخش مهمی از سرمایه‌های انسانی از دانش و تخصص برخوردار هستند و از همین ظرفیت‌ها محسوب می شوند.
وی با اشاره به کارکنان جوان این رسانه بخشی از مدیریت در دهه‌های آینده به شمار می‌آیند، خاطرنشان کرد: این همکاران جوان باید آمادگی لازم را کسب کنند تا بتوانیم از انرژی، خلاقیت و دانش آنها برخوردار شویم؛ زیرا آنها باید آماده تحولات آینده باشند.
استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه بانوان جوان مسئولیت‌های زیادی در اداره ایرنا بر دوش دارند، اظهار امیدواری کرد: ایرنا باید الگویی از درخشش مدیران زن باشد زیرا تحولات جامعه به سمت تغییر الگو و بهره‌مندی بیشتر از توانمندی زنان می‌رود.
هاشمی با بیان اینکه بازار کار امروز ایران بازار مردانه‌ای است، تصریح کرد: ایرنا می‌تواند سازمانی پیشگام برای تغییر این الگو باشد و با استفاده از تجربه علمی افراد، ماهر شایسته‌سالاری را به شکل جامع و فارغ از جنس و سن گسترش دهد.
وی با تاکید بر سرعت تحولات در عرصه خبر، خاطرنشان کرد: ایرنا باید آمادگی استقبال از تحولات سریع را داشته باشد.
مدیر عامل ایرنا با اشاره به اینکه در سال جدید باید برای ارتقای عملکرد این رسانه تلاش کنیم، تاکید کرد: باید از دفاتر استانی بیشتر حمایت کنیم و در بخش اخبار خارجی نیز وظیفه سنگین‌تری بر دوش خواهیم داشت.
وی با تاکید بر اهمیت ارائه تصویری بهتر از ایران در بخش اخبار خارجی، گفت: تصویری غلط و مخدوش از ایران در کشورهای دیگر ترسیم شده که باید آن را تصحیح کنیم. این امر مهم با انعکاس واقعیت‌های ایران به جهان و تعامل با سایر خبرگزاری‌ها محقق می شود.
هاشمی همچنین خاطرنشان کرد: در بخش پژوهش نیز باید گزارش های تحلیلی و بولتن‌هایی از مسائل اجتماعی و تحولات سریع رسانه‌ها تهیه شود تا خودمان را به‌روز کنیم و رسانه‌ای عقب مانده نباشیم؛ این بخش می تواند چشم‌اندازها را تبیین کند و ایرنا را به‌روز نگه دارد.

**منعکس‌کننده حرکت و پویش و امید در کشور

وی با بیان اینکه اخبار داخلی باید منشا جریان‌سازی و منعکس‌کننده دقیق رویدادها باشد، اظهار داشت: ایرنا صرفا پوشش‌دهنده رویدادها نیست؛ بلکه به عنوان رسانه ملت باید منعکس‌کننده حرکت در کشور، امید در تعاملات، پاسخگوی جریان‌های معارض باشد و همانند یک سیستم پدافندی از القای یاس و ناامیدی جلوگیری کند.
استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه ایرنا رسانه دولت - ملت است، خاطرنشان کرد: ما باید زبان مردم؛ به‌ویژه کسانی باشیم که صدای آنها شنیده نمی‌شود، نقدها را به شکل معقول و دور از بزرگنمایی بیان کنیم و در همه جا حاضر باشیم. انتشار نقدها بر خلاف تفکر عده‌ای نه تنها مخالف منافع کشور نیست؛ بلکه به نفع انسجام و اتحاد نیز هست.
وی افزود: امروزه عصر مخفی‌کاری گذشته است و ما با بیان واقعیت های جامعه، برای صیانت از امنیت فرهنگی و اجتماعی گام بر می‌داریم ما نمی‌توانیم تنها برای خوش آمدن عده‌ای از مسئولیت و وظیفه خود بگذریم و اگر درست رفتار نکنیم در محکمه تاریخ نمی‌توانیم پاسخگو باشیم.
هاشمی افزود: مجاهدت بدون هزینه میسر نیست و باید آماده دادن این هزینه باشیم.
مدیر عامل ایرنا با بیان اینکه رسانه دارای قدرت اثرگذاری است، تاکید کرد: ایرنا رسانه ای اثر گذار و خوشنام است و البته در معرض مطالبات قرار دارد و اعتماد آن نباید خدشه دار شود.
در این آیین کتایون لامع‌زاده، خبرنگار و سردبیر باسابقه گروه سیاسی ایرنا به عنوان مدیر کل اخبار داخلی این خبرگزاری معرفی شد.
هاشمی در این آیین، لامع‌زاده را فردی متعهد، بامهارت و توانمند دانست که پیش از این در جایگاه خبرنگاری و سردبیری، حرفه‌ای و پرتلاش بوده است.
پیش از این « پدرام الوندی» سمت مدیر کل اخبار داخلی خبرگزاری جمهوری اسلامی( ایرنا) را عهده دار بود.
فراهنگ ** 7561 ** 9157 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال