توصیه مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان :

دانش‌آموزان به مسابقات بین‎المللی غیر رسمی اعزام نشوند

تهران- ایرنا- مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان به خانواده‌ها توصیه کرد به جز المپیادها و مسابقات رسمی این مرکز، از ثبت‎نام و اعزام دانش‌آموزان به دیگر مسابقات بین‎المللی پرهیز کنند.

به گزارش گروه علمی از مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، این مرکز روز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد که در راستای انجام تکالیف و مأموریت‎های سازمانی خود، مسئول پیگیری و برگزاری 9 المپیاد علمی است که هر ساله طبق بخشنامه رسمی به مدارس متوسطه دوره دوم سراسر کشور و رسانه‎ها ارسال می‎شود.
این المپیادها در رشته‌های فیزیک، زیست شناسی، نجوم و فیزیک، ادبی، سلول‌های بنیادی، کامپیوتر، ریاضی، شیمی و جغرافیا برگزار می‌شود.
برگزیدگان و تیم ملی این المپیادهای علمی با مجوز وزیر آموزش و پرورش پس از موفقیت در مراحل مختلف، به رقابت‎های بین‎المللی اعزام می‎شوند و از تسهیلات لازم برخوردارند.
طبق قانون، مرجع شناسایی و اعزام تیم‎های دانش‎آموزی به مسابقات و المپیادهای بین‎المللی، بر عهده این مرکز است.
مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ضمن توصیه به خانواده‎ها برای پرهیز از اعزام فرزندانشان به مسابقات و المپیادهای غیررسمی و درگیر کردن دانش‌آموزان متوسطه اول با این مسابقات، تاکید کرده که در قبال اعزام دانش‎آموزان، خارج از فرایند قانونی فوق، هیچ مسئولیتی ندارد.
این مرکز همچنین در اطلاعیه‌ دیگری به روسای ادارات و مدیران مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور اعلام کرد: با توجه به سوالات مکرر اولیای دانش‌آموزان مبنی بر ثبت‌نام و برگزاری مسابقات خانه ریاضی به اطلاع می‌رساند این مسابقه مربوط این مرکز نبوده و هیچ تعهدی در برنامه‌ریزی، اعزام IMC2019 و تسهیلات دانش‌آموزان وجود ندارد.
علمی*9294* 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال