عضو حزب حاکم چین در گفت و گو با ایرنا؛

پکن و تهران ظرفیت های بی نظیری برای گسترش روابط دارند

پکن - ایرنا - عضو کمیته تبلیغات حزب کمونیست چین و مدیرکل تبلیغات کمیته مرکزی استان گانسو گفت: چین و ایران به عنوان دو کشور متمدن، امروز با فرصت های بی نظیر و ظرفیت های زیادی برای گسترش روابط بویژه در جشنواره ها و طرح های راه ابریشم مواجه هستند.

خانم 'چن چینگ' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا به روابط فرهنگی دیرینه و دوستی دو کشور اشاره کرد و گفت: استان های زیادی مانند استان گانسو در شمال غرب چین، می توانند و تمایل دارند با ایران همکاری نزدیکتری داشته باشند.
وی نقش و جایگاه ایران را در راه ابریشم قابل توجه و مهم دانست و گفت: راه ابریشم یک طرح متعلق به جامعه بین المللی است و مسیری برای مرتبط ساختن کشورها به یکدیگر است و در آن همه کشورها مورد توجه قرار گرفته اند اما نقش ایران پر رنگ تر است.
مدیرکل تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست استان گانسو چین افزود: ما بسیار مایلیم که جمهوری اسلامی ایران از همه توان خود برای حضور و مشارکت در طرح های راه ابریشم استفاده کرده و بتواند با استان های مختلف چین همکاری زیادی داشته باشد.
وی گفت: ما در استان گانسو به دلیل اینکه مردم این استان مسلمان هستند دارای فرهنگ و آداب رسوم مشابه ایران هستیم و خیلی خوب است که مسئولان ایرانی بتوانند با سفر به این استان با این مزایا از نزدیک آشنا شوند.
این مقام چینی تصریح کرد: درچارچوب راه ابریشم راه برای گسترش روابط در زمینه های مختلف بخصوص اقتصادی و تجاری میان چین و استان های این کشور از جمله گانسو با ایران باز شده است.
وی خواستار آن شد که با بکارگیری توان بالقوه دو کشور و برگزاری جشنواره ها و همایش های مختلف از جمله در بخش راه ابریشم، دو کشور فرصت های بیشتری برای تبادلات و همکاری های گردشگری، فرهنگی و هنری داشته باشند.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال