خرید اقساطی مواد و قطعات دانش‌بنیان فراهم شد

تهران- ایرنا- سازوکار فروش اقساطی مواد و قطعات دانش‌بنیان با حمایت امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان فراهم شد.

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی برای حمایت از تولید‌کنندگان مواد، قطعات و کالاهای مصرفی دانش‌بنیان و کمک به تامین نقدینگی خریداران این نوع محصولات و توسعه بازار کالاهای دانش‌بنیان، سازوکاری را فراهم کرده است که بخش عمده هزینه خرید متقاضیان این محصولات به حساب شرکت‌های دانش‌بنیان واریز و به صورت اقساطی از خریداران دریافت می‌شود.
این تسهیلات به محصولات دانش‌بنیانی که لیزینگ پذیر نیستند و ماهیت مصرفی دارند تعلق می‌گیرد و تا سقف 80 درصد قرارداد فروش محصول به متقاضیان در قالب تسهیلات پرداخت می‌شود.
نرخ سود موثر برای متقاضیان 16 تا 18 درصد است و هر متقاضی می‌تواند محصولات دانش‌بنیان در حوزه مواد و قطعات را به صورت اقساطی خریداری کند.
دوره بازپرداخت این تسهیلات حداکثر یک ساله است و اقساط در فاصله زمانی هر یک ماه یا هر سه ماه یک بار باید پرداخت شود.
برای خرید این نوع محصولات، ابتدا شرکت‌های دانش‌بنیان باید در سامانه hamavari .com محصول خود را ثبت و خریداران و متقاضیان این محصولات نیز درخواست خود را ارسال کنند و پس از تائید مستندات، تسهیلات به حساب شرکت دانش‌بنیان واریز و توسط خریدار بازپرداخت می‌شود.
شرکت‌های دانش‌بنیان و متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه استفاده از این تسهیلات می توانند به سامانه http://daneshbonyan.isti.ir مراجعه کنند.
علمی **9340**1883

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال