گروه ها، احزاب و شخصیت ها حمله تروریستی نیوزیلند را محکوم کردند

تهران - ایرنا - گروه ها، احزاب و شخصیت های کشوری و لشگری حمله تروریستی نیوزیلند را محکوم کرده و با بازماندگان قربانیان این حادثه ابراز همدردی کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، شهر کرایست چرچ نیوزیلند روز گذشته – جمعه - صحنه دو حمله تروریستی با سلاح گرم و مواد منفجره به دو مسجد نور و نوود بود.
این حمله هنگام اقامه نماز جماعت، توسط «برنتون تارانت» تروریست استرالیایی انجام شد و تاکنون 50 تن کشته و 48 نفر دیگر زخمی شدند.

** بی شک جنایت وحشیانه نیوزیلند نتیجه اسلام ستیزی است
مجلس خبرگان رهبری با صدور پیامی به امضای آیت الله احمد جنتی این اقدام وحشیانه را محکوم و از دولت این کشور خواست با عوامل این حادثه شوم برخورد جدی کند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: بی شک این جنایت وحشیانه، نتیجه اسلام ستیزی و تحریک عده ای نژادپرست علیه مسلمانان به سردمداری برخی سران کشورهای غربی با ایدئولوژی منسوخ قرون وسطایی و تصور برتری نژادی است. در کدام دین، فرهنگ و آیین آمده است که به محل عبادت و پرستش پیروان ادیان که مکانی امن و مورد احترام است، تعرض شده و عبادت کنندگان، قتل عام شوند؟!
آیت الله جنتی در این پیام یادآور شده است: مجلس خبرگان رهبری، ضمن همدردی با مسلمانان نیوزیلند و خانواده قربانیان این حادثه دلخراش، اقدام تروریستی روز جمعه این کشور را به شدت محکوم و درباره تکرار چنین اقداماتی هشدار می دهد و از دولت نیوزیلند می خواهد با برخورد جدی با عاملان این جنایت هولناک، مانع بروز حوادث مشابه در این کشور گردد.

** جنایت نیوزیلند را می توان سقوط اخلاقی انسانی و انسانیت دانست
جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا) نیز در پی این حادثه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: جنایت هولناک و خشن و ضد انسانی کشتار نمازگزارن بیگناه مسلمان را در نیوزلند می توان سقوط اخلاق انسانی و انسانیت دانست.
در این بیانیه تاکید شده است: عده ای فقط بجرم اینکه مسلمانند، در مسجد، یعنی عبادتگاه خاص خودشان که در همه ادیان این مکانها مقدس و محترم شمرده می شود و بایستی از هجوم و تجاوز و دست درازی به آنها بپرهیزند، بصورتی وحشیانه به شهادت می رسند تا عده ای افراطی بدور از انسانیت نژادپرست نهایت وحشیگری خود را در قرن بیست و یکم نشان دهند و استاد خود را هم یک نژادپرست حرفه ای مثل ترامپ معرفی می کنند.
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در این بیانیه ضمن محکوم کردن این جنایت ابراز امیدواری کرد دنیای استکباری به خط دوگانه دیدن تروریسم پایان بخشد و ملتهای مسلمان که هم اکنون مورد ظلم و ستم قرار گرفته اند دست وحدت و یکپارچگی در دست هم بگذارند و حاکمان خودخواه و بی اراده ای که راه تفرقه و نوکر بودن دشمن را می پیمایند را سلب قدرت نموده و همه با تفکر انقلابی و وحدت مسلمین، راه اصلاح و پیشرفت و تمسک به حبل الله المتین ، اسلام و قرآن را بپیمایند.

** دولت های غربی از ترویج افراطی گری و خشونت خودداری کنند.
معاونت بین الملل سازمان بسیج مستضعفین نیز با انتشار بیانیه ای ضمن محکومیت حادثه تروریستی نیوزیلند، تاکید کرد: این اقدام تروریستی نشان داد که همچنان موج اسلام ستیزی و اسلام هراسی نه تنها در کشورهای غربی فعال بوده، بلکه در کشورهای تحت سیطره فرهنگ غرب نیز افراطیون اسلام ستیز در انجام جنایت های خود آزادی عمل دارند.
در این بیانیه تصریح شده است: در این حادثه دهشتناک، سیاسیون و رسانه های غربی که به گسترش اسلام هراسی دامن می زنند، به اندازه عاملان این حملات، مقصر و جنایتکار هستند. امروز رسانه های غربی و شبکه های اجتماعی مروج اسلام هراسی بوده و تروریسم افراطی مورد نظر دولت های استکباری را بازتولید می کنند.

**مصیبت حادثه تروریستی بس دردناک بود
سیدمحمد خاتمی با صدور پیامی فاجعه تکان دهنده تروریستی نیوزلند را محکوم کرد
در پیام خاتمی آمده است: فاجعه تکان دهنده تروریستی در نیوزلند که به شهادت تعداد زیادی از مسلمانان عزیز و آسیب دیدن عده‌ای دیگر انجامید، حکایتی است دردآور از آنچه بر بشر امروز می گذرد.
این پیام می افزاید: کشتار و خشونت همواره بوده است، ولی با توجه به تحولاتی که در عالم و آدم پدید آمده است، ابعادی گسترده تر، وحشتناک‌تر و شرم آورتر یافته است و بخصوص اسلام و مسلمانان بیش از دیگران در معرض این آفت بزرگ قرار گرفته اند.
در پیام خاتمی آمده است: نژادپرستی مدرن که بنیاد بسیاری از سیاست و رفتارهای رایج بخصوص از ناحیه قدرت‌های زورگو است دفاع از حقوق بشر را به افسانه ای تبدیل کرده است که عمدتا ابزار دست نژادپرستان است یا دست کم نژادپرستان در جهت منافع نامشروع یا اوهام خود از آن سوءاستفاده می کنند.
این پیام می افزاید: مصیبت دردناک ناشی از حادثه تروریستی نیوزلند برای همه آنان که انسان و آزادی و برخورداری و حرمت همگان را پاس می دارند، بخصوص مسلمانان بس دردناک بود.

**احساسات تمامی مسلمانان جهان جریحه دار شد
جامعه اسلامی مهندسین نیز در بیانیه ای تاکید کرد: حمله تروریستی و وحشیانه نژادپرستان تروریست به نمازگزاران مسلمان بی دفاع در نیوزیلند، احساسات تمامی مسلمانان جهان و هر انسان آزاده ای را جریحه دار کرد.
در این بیانیه آمده است: این عمل شنیع که بی تردید نتیجه سالها اسلام هراسی دشمنان اسلام و تبلیغات بوق های لجن پراکنی بر ضد مسلمانان و دین اسلام می باشد، بازهم نشان داد که دم از آزادی بیان و حقوق بشر در غرب زدن لافی بیش نیست! چراکه برخی از همان مدعیان ظاهری حقوق بشر حتی حاضر نشدند عنوان تروریستی برای این عمل سبعانه قائل شوند و بار دیگر نقاب از چهره پلید خود برداشتند.
این بیانیه می افزاید: امروز جهان اسلام به واسطه افراطی گری گروه هایی همچون القاعده و داعش که خود مولود نامبارک استکبار هستند، آماج تیرهای زهرآلود تبلیغاتی است و دشمنان اسلام می کوشند که چهره دین مبین اسلام و مسلمانان را در جهان هرچه می توانند بدتر جلوه دهند و در این بین گروهی از حاکمان کشورهای مسلمان و در رأس آنها آل سعود به خوبی بازیگر این صحنه سازی پلید هستند.
در این بیانیه آمده است: ایران اسلامی که خود یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم در جهان است، سالهاست که در اقصی نقاط منطقه با این پدیده شوم بصورت واقعی مبارزه می کند و گواه این ادعا خون های پاک فرزندان این مرز و بوم است.

**حمله تروریستی اقدامی دردناک و پلید بود
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم نیز در اطلاعیه ای تاکید کرد حمله تروریستی و غیرانسانی به نمازگزاران مسلمان در دو مسجد در نیوزلند، اقدامی دردناک و پلید بود که قلب همه مسلمانان و آزادگان جهان را جریحه‌دار کرد. این جنایت وحشیانه و نژادپرستانه که منجر به شهادت و مجروح شدن عده‌ای از نمازگزاران بی‌گناه و بی‌دفاع گشت، نشانه دوری از تعالیم اصیل و والای دینی و انسانی و همچنین اسلام هراسی رایج در برخی کشورهای غربی است و لزوم مقابله علمی و عملی با تروریسم و نفرت‌پراکنی نسبت به ادیان و اقوام را دوچندان می‌کند.
این اطلاعیه می افزاید: این جنایت نشان‌دهنده این واقعیت است که مبارزه با تروریسم جز با همکاری همه کشورها به ویژه کشورهای مسلمان امکان‌پذیر نیست و صلح و آرامش واقعی در هیچ منطقه‌ای از جهان بدون خشکاندن ریشه‌های فکری گروه‌های تروریستی حاصل نخواهد شد.
در این اطلاعیه آمده است: مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت این حادثه دهشتناک و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان، این ضایعه دردناک را به همه مسلمانان جهان تسلیت عرض کرده و از خداوند منان برای شهدای این حادثه علو درجات و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل دارد.

**حادثه تروریستی احساسات کلیه انسان ها را جریحه دار کرد
حزب مردم سالاری نیز در اطلاعیه ای حادثه تروریستی در نیوزیلند که موجب کشتار جمعی از مسلمانان بیگناه در هنگام اقامه نماز جمعه شد، ضمن جریحه‌دار کردن احساسات کلیه انسانهای آزادیخواه جهان، بار دیگر مظلومیت مسلمانان را اثبات کرد چراکه آنان از منظر تروریست ها، گناهی جز مسلمانی نداشتند.
در این اطلاعیه آمده است: این حادثه تروریستی در عین حال، ادعای برخی کشورهای غربی و مدعیان حقوق بشر را به بوته آزمایش گذاشت که تا چه حد حاضرند از انسانیت و حقوق بشر فارغ از دین و مذهب و نژاد، دفاع کنند. آنها که برای کوچکترین حادثه مشابهی در کشورهای غربی، به سرعت آن را حادثه ای تروریستی خوانده و بر گسترش نفرت و تفرقه بین ادیان می‌کوشیدند، در مورد این حادثه مهر سکوت بر لب زده و حتی برخی رسانه‌های آنها از تروریستی خواندن این حادثه نیز خودداری کردند تا معیارهای دوگانه غربی‌ها در مورد حقوق بشر بیش از پیش آشکار شود.
سیام**9314**1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال