تولید 89 قلم دارو و فرآورده‌های جدید دارویی در سال آینده

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال آینده با کمک محققان کشور 89 قلم دارو شامل واکسن انسانی و دام و طیور، مواد اولیه و داروهای بیولوژیک تولید شود.

به گزارش روز شنبه خبرنگار گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی درباره تولید داروهای جدید در کشور، بیان کرد: تا پایان سال 98 در کشور 8 واکسن انسانی، 17 واکسن دام و طیور، 50 ماده اولیه دارویی و 14 داروی بیولوژیک در کشور تولید خواهد شد.
به گفته وی، با تولید این اقلام دارویی، حدود 375 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در کشور صورت می‌گیرد و برای 830 نفر نیز اشتغال ایجاد خواهد شد.
قانعی با اشاره به فعالیت شتاب‌دهنده‌های زیستی در کشور، اظهار داشت: طی دو سال اخیر12 شتاب‌دهنده در حوزه زیست فناوری فعالیت می‌کنند که از جمله این شتاب‌دهنده‌ها می‌توان از پرسیس ژن، زیست بنیان و ویژن دارو نام برد.
وی یادآور شد: این شتاب‌دهنده‌ها با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیریت بخش خصوصی راه‌اندازی شده است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی از آمادگی این ستاد برای راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های مختلف در حوزه زیست فناوری کشاورزی و جانوری خبر داد.
علمی ** 9340** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال