رئیس قوه قضاییه حمله تروریستی در نیوزیلند را محکوم کرد

تهران- ایرنا- رئیس قوه قضاییه در پیامی، حادثه تروریستی در شهر کرایست چرچ نیوزیلند را که منجر به شهادت جمعی از نمازگزاران شد، محکوم کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی قوه قضاییه، در ابتدای پیام حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی که امروز شنبه منتشر شد، آمده است: حمله تروریستی و نژادپرستانه به مسلمانان نیوزیلند که به شهادت جمعی از نمازگزاران بی گناه انجامید، اقدامی وحشیانه، جاهلانه و فاجعه بار بود که قلب انسان‌های آزاده، مسلمانان و همچنین ملت ایران را به درد آورد و بار دیگر جنایات وحشیانه داعش را تداعی کرد.
وی در ادامه این پیام آورده است: واقعیت تلخ نهفته در متن و حواشی این جنایت وحشیانه یادآور اهمیت فوریت همکاری و تعامل همه جانبه بین المللی در مقابله با معضل تروریسم و مبارزه با نفرت‌ پراکنی نسبت به ادیان و اقوام و همچنین پایان دادن به اسلام‌ هراسی مخربی است که متأسفانه هر روز در بسیاری از رسانه های غربی و از زبان برخی دولتمردان آنها شنیده و دیده می شود.
رئیس قوه قضاییه در این پیام تصریح کرده است: اینجانب ضمن محکومیت این حادثه تلخ و تسلیت به خانواده قربانیان، از خداوند متعال علو درجات برای شهدای این فاجعه و شفای عاجل برای مجروحان آن مسئلت دارم.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در این پیام آورده است: دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران آماده هرگونه همکاری با دستگاه دیپلماسی کشور و نهادهای ذیربط در پیگیری ابعاد این حادثه و مقابله با عوامل منطقه ای و جهانی است.
در حمله به دو مسجد در شهر کرایست ‌چرچ نیوزیلند دست ‌کم 49 نفر جان باختند. این دو حمله همزمان با اقامه نماز جمعه، در دو مسجد نور و لینوود اتفاق افتاد.
در جریان این دو حمله حدود 50 نفر دیگر نیز زخمی شدند.
این حمله که «جاسیندار آردن» نخست وزیر نیوزیلند از آن به روز تاریک تاریخ این کشور یاد کرد، واکنش زیادی از مقام های کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای اسلامی را در پی داشته است.
جمهوری اسلامی ایران به همراه ترکیه، قطر، اردن، عراق، بحرین، هند و پاکستان حملات تروریستی در دو مسجد نیوزیلند را به شدت محکوم کردند.
اجتمام**7029*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال