طرح‌های فناورانه حوزه آب در مناطق عشایری اجرایی می‌شود

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی، طرح‌های فناورانه زود بازده حوزه آب در مناطق عشایری و محروم اجرایی می‌شود.

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «نادرقلی ابراهیمی» درباره اجرای این طرح‌های فناورانه اظهار کرد: در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی، این ستاد با همکاری بنیاد علوی و کمیته امداد امام خمینی (ره) مقدماتی را فراهم کرده تا برای واحدهای کوچک در حوزه پرورش ماهی و ایجاد گلخانه‌های کوچک در محیط روستایی و در قالب زنجیره ارز، طرح‌های فناورانه زودبازده در مناطق عشایری و محروم اجرایی شود.
وی درادامه گفت: ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی از طرح‌های فناورانه زودبازده در مراحل قبل از تولید، حین تولید و پس از تولید و ورود به مرحله بازار حمایت می‌کند تا بتوانند محصولات دانش‌بنیان تولید کنند و در جهت رونق کسب و کار در مناطق عشایری و محروم گام بردارند.
دبیرستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی با اشاره به اینکه این طرح در چهار منطقه محروم هدف‌گذاری شده است، تصریح کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان برای اجرای این طرح‌های فناورانه زود بازده در نظر گرفته شده‌اند.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح‌ها از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان و برای توسعه فناوری و تاثیرگذاری در زندگی مردم انجام خواهد شد.
علمی ** 1836 ** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال