مقام سوری: آمریکا جنگ رسانه ای علیه سوریه به راه انداخته است

تهران-ایرنا- مشاور وزیر اطلاع رسانی سوریه امروز (جمعه) تاکید کرد که آمریکا همزمان سه جنگ رسانه ای، اقتصادی و فرهنگی علیه سوریه به راه انداخته است.

به گزارش سایت 'روسیا الیوم'، علی الاحمد مشاور وزیر اطلاع رسانی سوریه تصریح کرد: آمریکا طی هشت سال گذشته کوشیده تا با استفاده با ابزار نرم و همچنین سلاح و تروریست ها نظام حاکم در سوریه را تغییر دهد.
وی افزود: واشنگتن در حال حاضر نیز می کوشد شکل های جدیدی از جنگ های رسانه ای، اقتصادی و فرهنگی را بر سوریه تحمیل و استقلال دولت آن را سلب کند، اما دولت دمشق تدابیر لازم را برای مقابله با این اقدامات مدنظر قرار داده است.
الاحمد تصریح کرد: نتایج جنگ اقتصادی (آمریکا) بر سوریه کاملا ملموس و آشکار است؛ آنها تلاش می کنند با تحریم کردن سوریه، ما را از (توسعه) در بخش های صنعت و کشاروزی و سایر بخش های اقتصادی منع کنند.
این مقام سوری تاکید کرد: واشنگتن نمی خواهد به شکست خود در سوریه اعتراف کند، بلکه سعی می کند تا از طریق رسانه و تبلیغات، همگان را متقاعد کند که این آمریکا بود که توانست بر تروریست ها در سوریه پیروز شود و نه ارتش سوریه و همپیمانانش، اما همه خوب می دانند که چه کسی عملا بر تروریست ها پیروز شد.
الاحمد با اشاره به وجود اختلافات آشکار میان کشورهای مختلف درباره اوضاع سوریه، بیان داشت: واشنگتن همچنان به تلاش های خود برای تجزیه سوریه ادامه می دهد.
سوریه از سال 2011 با حضور گروههای تروریستی مورد حمایت غرب و کشورهای متحد آن در منطقه ، شاهد جنگی ویرانگر بوده که حاصل آن هزاران کشته و میلیون ها آواره بوده است؛ با گذشت هشت سال از بحران تحمیلی به سوریه، هم اکنون حدود 80 درصد از خاک این کشور از سوی ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آزاد شده و فقط استان ادلب در شمال غرب این کشور در تصرف تروریست ها می باشد.
همزمان با تحمیل جنگ علیه سوریه، واشنگتن سوریه را به لحاظ اقتصادی و نظامی تحریم کرده است.
آمریکا و چند کشور اروپایی دیگر شهریور ماه 97 تحریم هایی را علیه سوریه وضع کردند که شامل ممنوعیت داد و ستد مالی با سوریه می شد. این تحریم ها آزادی در عرصه واردات و صادرات را از دمشق گرفته است.
دفتر خزانه داری ایالات متحده نیز تحریم های جدید را در ماه نوامبر (آبان) علیه سوریه اعمال کرد. این تحریم ها عمدتا شامل شرکت های موثر در انتقال نفت و گاز به این کشور و همچنین علیه چند بازرگان و شرکت سوری فعال در اقتصاد این کشور بود.
خاورم**9329**1275

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال