مصر: گزارش حقوق بشری آمریکا اعتبار ندارد

تهران - ایرنا - وزارت خارجه مصر روز پنجشنبه اعلام کرد که قاهره گزارش های مشابه آنچه درباره حقوق بشر 2018 جهانی از سوی وزات خارجه آمریکا منتشر شده را معتبر نمی داند.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، احمد حافظ سخنگوی وزارت خارجه مصر گفت: بخش ویژه مصر در این گزارش و گزارش های مشابه دیگر مبتنی بر اطلاعات غیر موثق است که به وسیله طرف ها و سازمان های غیر دولتی با انگیزه های سیاسی مخالف تهیه شده است؛ گزارش هایی ارسالی که مستند به هیچ دلیل و برهانی نیست و فاقد موضوعیت و اعتبار است.
حافظ گفت که دولت مصر برای «تقویت حقوق بشر به معنای جامع آن» و نیز «فعال سازی ضمانت های قانون اساسی» در رابطه با حقوق بشر تلاش کرده اما در گزارش وزارت خارجه آمریکا به این تلاش ها اشاره ای نشده است.
سخنگوی وزارت خارجه مصر به «اهمیت احترام به مبنای عدم دخالت در امور داخلی» مصر از سوی آمریکا نیز اشاره کرد.
سازمان عفو بین الملل هفته گذشته با اشاره به این که ده ها فعال مدنی مصری از آغاز سال جدید میلادی تاکنون در معرض موجی از حملات سایبری قرار گرفته اند، از وضعیت فعالان حقوق بشر در این کشور ابراز نگرانی کرد.
پایگاه خبری «میدل ایست مانیتور» نیز در گزارشی از تضییع حقوق زنان در مصر نوشت: صدها زن مصری با خشونت های شدیدی در زندان های این کشور روبه رو هستند.
مصر همپیمان آمریکا به شمار می رود با این وجود توجه مقطعی آمریکا به وضعیت حقوق بشر در برخی کشورها و نادیده گرفتن نقض حقوق بشر در کشورهای همپیمان دیگر حاکی از اهداف سیاسی و از نگاه برخی ناظران، سوال برانگیز است.
شبد**9241**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال