پلیس بین الملل 20 مظنون قتل خاشقچی را تحت تعقیب قرار داد

تهران - ایرنا - پلیس بین الملل در پی درخواست ترکیه 20 تن از مظنونان قتل روزنامه نگار منتقد سعودی را در فهرست افراد تحت تعقیب قرار داد.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، روزنامه دیلی صباح ترکیه به نقل از مقام های وزارت دادگستری این کشور گزارش داد پلیس بین الملل (اینترپل) 20 تن از مظنونان قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول را تحت پیگرد قرار داد.
به نوشته این روزنامه، با این اقدام پلیس بین الملل این 20 تن که به گروه اعدام موسوم هستند، در همه جهان برای دستگیری تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.
دستور تعقیب مظنونان قتل خاشچقی به درخواست ترکیه به عنوان بخشی از تحقیقات این کشور درباره قتل این روزنامه نگار سعودی صادر شده است.
مقام های ترکیه معتقد هستند که این افراد به عنوان تیم ترور وارد ترکیه شدند و افرادی نیز در این تیم بوده اند که پس از قتل خاشقچی بدن وی را مثله کرده و از بین برده اند.
خاشقچی دوم اکتبر (دهم مهر) در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه به قتل رسید. ریاض ابتدا قتل وی را انکار کرد اما در نهایت اعتراف کرد که این روزنامه نگار به دست عوامل سعودی کشته شده است.
دادستانی کل ترکیه پیشتر با تنظیم کیفرخواست و ارسال آن به وزارت دادگستری این کشور، خواستار استرداد 18 متهم به قتل جمال خاشقچی از عربستان سعودی شد، ولی مقام های آل سعود این درخواست را رد کردند.
شبد**9416**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال