با حضور هیأت ایرانی؛

شصت و دومین اجلاس کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل متحد آغاز شد

تهران- ایرنا- نشست وزرای شصت و دومین اجلاس کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل متحد (CND) از امروز در وین آغاز به کار کرد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، این نشست 23 و 24 اسفند برابر با 14 و 15 مارس 2019 میلادی در مقر اروپایی سازمان ملل متحد برگزار می‌شود و اسکندر مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار است در این نشست اقدامات و مطالبات جمهوری اسلامی ایران در عرصه مبارزه با مواد مخدر را تبیین کند.
مؤمنی را در این سفر، نمایندگان ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه همراهی می‌کنند.
در ابتدای این نشست، کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان‌های بین‌المللی در وین، به‌عنوان معاون اول کمیسیون و رییس کمیته همگانی (بررسی قطعنامه ها) انتخاب شد.
در حاشیه برگزاری این نشست نیز نمایشگاهی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های کاهش تقاضا، مقابله با عرضه، رویکرد اجتماعی شدن و طرح صیانت اجتماعی و نقش سمن‌ها برپا است همچنین سه کتاب «چهل سال خط مقدم در مبارزه علیه مواد مخدر»، «طرح ملی مبارزه با مواد مخدر در سند برنامه ششم توسعه» و «گزارش سال 2018 میلادی» به زبان انگلیسی در بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌شود.
گفتنی است، کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل (CND) بر اساس ماده 68 منشور ملل متحد در ساختار شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد اکوسوک (Economic and Social Council) به وجود آمد تا به‌عنوان ارگان مرکزی سیاست‌گزاری در درون سیستم ملل متحد در زمینه موضوع مواد مخدر عمل کند.
کمیسیون مواد مخدر دارای 53 عضو از 5 گروه جغرافیایی است و ارتقاء سازوکارهای بین‌‌المللی کنترل مواد مخدر، تأمین انتظارات ارگان‌های بین‌المللی در زمینه کنترل مواد مخدر و بررسی تمامی ابعاد مواد مخدر (قاچاق و مصرف) در جهان از اهداف این کمیسیون است.
اجتمام*3229**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال