رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی :

پژوهشگاه مطالعات از آموزش و پرورش جدا شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه با استناد به دلایلی جداسازی پژوهشگاه مطالعات از سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را خواستار است.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا ، حجت‌الاسلام « علی ذوعلم » روز پنجشنبه در اردوگاه شهید باهنر تهران و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش طبق مصوبه‌ 8 سال پیش در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادغام شده است اما هنوز به طور کامل انجام نشده است.
وی ادامه داد: اخیرا پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش مبنی بر تغییر این مصوبه و جداسازی پژوهشگاه مطالعات ارائه کرده و منتظریم تا سازمان امور اداری و استخدامی کشور در این باره اعلام نظر کند.
معاون پژوهشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: اگر سازمان امور اداری و استخدامی اعلام کند که مصوبه قبلی به قوت خود باقیست وزارتخانه به حکم قانون عمل می کند.
وی اضافه کرد: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی موظف است در راستای انجام وظایف محوله، اسناد تحولی را محقق کند و تاکنون نیز سعی کرده فعالیت های خود را با این اسناد همسو کند.
معاون وزیر آموزش و پرورش به سرفصل های اصلی برنامه های این سازمان اشاره کرد و اجرای کامل برنامه درسی ملی را از جمله آنها برشمرد و ادامه داد: توجه کردن به برنامه‌ریزی آموزشی در راستای توانمندی و افزایش مهارت های همه جانبه در مدرسه به عنوان بستر تربیت در کنار برنامه‌ریزی درسی از دیگر اولویت ها است.
ذوعلم افزود: به عبارت دیگر مدرسه محوری و اجرای برنامه درسی ملی به طور کامل، گام های مهمی است که باید برداشته شود البته تحقق این دو امر مهم به 10 تا 15 سال زمان نیاز دارد زیرا کار پیچیده ای است که باید با احتیاط و پختگی انجام شود.
علمی *1883 **1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال