کلود مونه زیر ذره‌بین جشنواره جهانی فیلم فجر

تهران- ایرنا- مستند «نیلوفرهای آبی مونه-جادوی آب و نور» در بخش «مستند زیر ذره‌بین» در سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده می‌رود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، این مستند با تمرکز بر تابلوی بزرگ «نیلوفرهای آبی» توانسته است به زیبایی و ظرافت، جنبه های گوناگون از زندگی هنری اسکار-کلود مونه و زیبایی شناسی آثار این نقاش مشهور فرانسوی را مورد تحلیل قرار دهد.
مستند ایتالیایی «نیلوفرهای آبی مونه-جادوی آب و نور» به کارگردانی جوانی ترویلو در بخش «مستند زیر ذره بین» سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی آید.
کلود مونه (1840-1926) از بنیانگذاران اصلی سبک امپرسیونیسم و خالق مجموعه «نیلوفرهای آبی» شامل حدود 250نقاشی رنگ روغن است. مشهورترین نقاشی از این مجموعه را می توان «برکه نیلوفرهای آبی» دانست که در ژوئن 2008 میلادی در حراجی کریستی در لندن به قیمتی حدود 80 میلیون دلار فروخته شد.
«مستند زیر ذره‌بین» یکی از بخش های جشنواره جهانی فیلم فجر است که در چند سال اخیر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. این بخش در دوره گذشته با نمایش هشت مستند توانست توجه منتقدان را به خود جلب کند.
سی‌و‌هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از 29 فروردین تا 6 اردیبهشت 1398 ( 18 تا 26 آوریل 2019) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.
فراهنگ**9012** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال