رئیس پلیس راهور ناجا:

سالانه 7 درصد درآمد ناخالص ملی صرف تصادفات رانندگی می شود

شهرری- ایرنا- رئیس پلیس راهور ناجا گفت: سالانه هفت درصد درآمد ناخالص ملی صرف هزینه های تصادفات رانندگی می شود که در صورت حل مشکلات زیر ساختی، این آمار سالانه 10 تا 15 درصد کاهش می یابد.

به گزارش ایرنا، سرتیپ دوم پاسدار سید کمال هادیانفر روز چهارشنبه در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروز 97 در محل ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی(ره) اظهار داشت: کاهش آمار تصادفات جاده ای تلاش و کوشش تمامی دستگاه های دخیل در امر ترافیک و حمل و نقل را می طلبد و باید در این زمینه بیش از گذشته تلاش کرد.
وی تصریح کرد: پلیس راهور ناجا با هدف گذاری مشترک به منظور هم افزایی و همسو کردن ظرفیت سازمان های مربوط همه ساله اقدام به اجرای طرح های مشترک تابستانی، زمستانی، اربعین حسینی و نوروزی در امر ترافیک می کند.
هادیانفر یادآور شد: در سال های اخیر با تلاش و اقدامات پلیس و سایر دستگاه های ذیربط با ترافیک شاهد ارتقای انضباط و افزایش سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه و رشد فرهنگ ترافیک در کشور هستیم.

** تصادفات جاده ای در سال های اخیر کاهش یافته است
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه تعداد کشته های رانندگی در سال 1384، 27 هزار و 760 هزار نفر بود، اظهار داشت: این آمار با تلاش های پلیس، رسانه های ارتباط جمعی و استفاده از تکنولوژی و فناوری جدید در سال 96 به 16 هزار و 201 نفر کاهش یافته است.
وی ادامه داد: کاهش مرگ و میر با 41.6 صدم درصد به 11 هزار و 599 نفر در طی سال های اخیر رسیده است.
هادیانفر گفت: کاهش این آمار در شرایطی رخ داده که تعداد خودروهای کشور از سال 84 تاکنون بیش از 186 درصد، تعداد موتور سیکلت 154 درصد و دارندگان گواهینامه 118 درصد رشد داشته است.
وی به آمار جان باختگان تعطیلات نوروزی سالجاری اشاره کرد و افزود: به طور متوسط روزانه حدود 44 نفر کشته و 920 نفر در طی تعطیلات نوروز مصدوم شده اند که همچنان آمار بالایی است.

** 35 هزار پلیس در نوروز 98 خدمات رسانی می کنند
رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه با بیان اینکه طرح نوروزی 98 از 25 اسفند ماه سالجاری آغاز می شود و تا پایان 17 فروردین ماه 98 ادامه خواهد داشت، گفت: 35 هزار نیروی پلیس راهور با مشارکت 65 هزار نیرو از سایر دستگاه ها در این طرح به مردم خدمات رسانی می کنند.
هادیانفر ادامه داد: امسال همراه نیروهای پلیس بیش از 10 میلیون نفر همیار پلیس، 800 هزار فرهنگ یار ترافیک و 100 هزار بازرس نامحسوس مردمی مشارکت دارند.
وی با بیان اینکه طرح نوروزی 98 با شعار ترافیکی «پرهیز از خطر و آرامش در سفر» کار خود را آغاز خواهد کرد، یادآور شد: پلیس راهور با آغاز این طرح استفاده از تجهیزات و تکنولوژی های جدید را در دستور کار خود قرار داده است.
رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: 2 هزار دستگاه دست افزار موبایلی ثبت تخلفات، یکهزار و 200 ردیاب لحظه ای برای کنترل گشت های پلیس، یکهزار دستگاه دوربین البسه، یکهزار و 300 دستگاه خودرو کمکی از سایر رده های ناجا و همچنین بهره گیری از چهار هزار و 500 نیروی کمکی برای کنترل رفتار رانندگان پرخطر در نوروز امسال به کار گرفته خواهد شد.
طرح نوروزی پلیس راهور ناجا از 25 اسفند (فردا) با آمادگی کامل تمام پرسنل و نیروهای شرکت کننده در این رزمایش آغاز و تا 17 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
3218/6003

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال