رئیس سازمان مدارس غیردولتی :

کارگروه الگوی شهریه در مدارس غیردولتی تشکیل می‌شود

تهران - ایرنا -رئیس سازمان مراکز و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به لزوم تعریف کارگروه الگوی شهریه باید در مدارس تعریف شود، گفت: این کارگروه سال آینده برای نخستین بار فعال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، «مجتبی زینی وند» روز چهارشنبه در اردوگاه شهید باهنر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارگروه الگوی شهریه مطابق با ماده 16 قانون بررسی و تعیین می‌شود.
وی تصریح کرد: تمامی مراحل تائید اطلاعات و اعلام شهریه مدارس با هزینه تمام شده توسط همان کارگروه مشخص می‌شود و سپس شورای نظارت استان آن را بررسی می‌کند. شورای نظارت مرکزی نیز به مواردی که مورد اعتراض موسسان مدارس غیردولتی باشد، رسیدگی خواهد کرد.
زینی وند در ادامه به مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌روی مدارس غیردولتی اشاره کرد و گفت: الگوی شهریه این مدارس را متناسب با الگوی سال‌های گذشته آسیب‌شناسی کرده و برخی موارد را اصلاح کردیم و اکنون در مرحله ورود اطلاعات در سامانه مدارس غیردولتی هستیم.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی ادامه داد: برای همه استان‌ها تقویم زمانبندی در نظر گرفته شده و اکنون هفت استان در حال وارد کردن اطلاعات به سامانه هستند و تا پایان این هفته آن را ارائه خواهند داد.
وی با بیان اینکه تا پایان هفته آینده نیز سایر استان‌ها باید اطلاعات را تکمیل و ارسال کنند، تصریح کرد: در بحث شهریه مدارس مشکل الگو نداریم زیرا شهریه هر مدرسه متناسب با آیتم‌های زمان و 7 سرفصلی که قانون مشخص کرده، تعیین شده است اما مساله اصلی اجرای این الگو است.
وی ادامه داد: برخی استان‌ها نظارت کافی بر شهریه مصوب را ندارند به همین دلیل سال گذشته سازمان مدارس غیردولتی به این مساله ورود کرد و بیش از 500 بازدید در شهر تهران انجام شد که از این تعداد، 34 مدرسه شهریه اضافه گرفته‌ بودند.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی اضافه کرد: برای حل این مساله با مدیریت آموزش و پرورش شهر تهران وارد مکاتبه شدیم اما هنوز آنها نحوه برخورد با مدارس متخلف را اعلام نکرده اند.
زینی وند تاکید کرد: باید متناسب با احکام با متخلفان رفتار شود و آنها موظف به بازگرداندن شهریه اضافی به خانواده‌ها هستند.
وی اظهار داشت: سال آینده بنای ما بر افزایش فعالیت استان ها و نظارت کافی بر عملکرد مدارس غیردولتی به لحاظ دریافت شهریه متناسب با قانون است، چرا که تدوین قانون و آئین نامه در وزارتخانه به تنهایی این چالش‌ها را مرتفع نخواهد کرد.
علمی ** 1883 ** 1836 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال