تعزیرات به نحوه عرضه گوشت مرغ نظارت می کند

تهران- ایرنا- رئیس گشت های مشترک تعزیرات استان تهران گفت: از امروز گوشت مرغ منجمد و گرم به مقدار انبوه در بازار عرضه شده است و تعزیرات به نحوه عرضه نظارت می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در روزهای اخیر و همزمان با نزدیک شدن به ایام پایانی سال شاهد افزایش قیمت گوشت مرغ گرم در بازار هستیم تا جایی که قیمت هر کیلو گوشت مرغ طی روز گذشته حتی به مرز ١٧ هزار تومان نیز رسید.
بهروز طالبیان، رئیس گشت های مشترک تعزیرات استان تهران روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به جلسه ویژه کارگروه تنظیم بازار استان تهران که شب گذشته با حضور استاندار با موضوع وضعیت افزایش قیمت گوشت مرغ برگزار شد، افزود: از صبح امروز تعزیرات نظارت بر توزیع را برعهده داشته است به طوری که قیمت مرغ از هر کیلو 15 هزار و 800 تومان به 14 هزار و 200 تومان کاهش یافت.
وی اضافه کرد: امروز مردمی که برای دریافت گوشت مرغ در کشتارگاه میدان بهمن در صف بودند، هر فرد سه مرغ منجمد تنظیم بازار به قیمت 10 هزار و 500 تومان دریافت کرد.
طالبیان خاطرنشان کرد: هر چند قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار برای هر کیلو گوشت مرغ گرم 11 هزار و 500 تومان است اما برای کاهش قیمت عرضه به نرخ مصوب باید سازمان های متولی از جمله سازمان پشتیبانی امور دام، نیاز بازار را تامین کنند.
رئیس گشت های تعزیرات درباره قیمت گوشت درباره فروشگاه های اینترنتی عرضه گوشت نیز گفت: اطلاعی از روند قیمت گذاری این فروشگاه ها نداریم و وقتی از سازمان پشتیبانی امور دام سوال می کنیم گفته می شود که چون با قیمت بالا می خرند، گران می فروشند.
وی تصریح کرد: با تزریق و عرضه بیشتر گوشت مرغ همچنین نظارت بر نحوه توزیع سعی داریم تا قیمت ها تعدیل و التهاب و حباب ایجاد شده برطرف شود.
به گزارش ایرنا، شب گذشته نیز انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران گفت: مقرر شده روزانه ٨٠٠ تن مرغ گرم (٦٠٠ تن از سایر استان ها و ٢٠٠ تن از اداره کل پشتیبانی امور دام) همچنین ٥٠٠ تن مرغ منجمد در شبکه توزیع میادین شهر از محور میدان بهمن توزیع شود.
وی افزود: توزیع گوشت قرمز از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ١٣ میلیون خانوار کم درآمد در کل کشور از طریق فروشگاه های معتبر و زنجیره ای نیز پیش بینی شده است.
اجتمام *3229* 3063

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال