شکایت دانش آموزآمریکایی از 'سی ان ان'برای خبرجعلی

تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز گزارش داد: یک دانش آموز اهل ایالت کنتاکی آمریکا با شکایت از شبکه خبری تلویزیونی 'سی ان ان' به خاطر ارائه خبری جعلی و افتراآمیز، درخواست دریافت غرامت 275 میلیون دلاری کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، رویترز افزود: 'نیکلاس سندمن' (Nicholas Sandmann) دانش آموز دبیرستان 'کاوینگتون کاتولیک' (Covington Catholic) که به همراه گروهی از دانش آموزان این مدرسه برای دیدن از بنای یادبود لینکلن در شهر واشنگتن دی.سی به سر می برد، چهره به چهره در برابر یک فعال سرخپوست ایستاده و به همراه او حرکت کرده و هم آوا شده بود.
رویترز نوشت: انتشار ویدئویی از این صحنه و بویژه کلاه قرمز ترامپ که بر سر این نوجوان بود، جنجال بزرگی در رسانه های اجتماعی به پا کرده و اقدام وی را تمسخر فعال سرخ پوست و رفتاری نژاد پرستانه عنوان کردند.
در دادخواست ارائه شده از سوی این نوجوان آمده است: سی ان ان چهار مرتبه اقدام به پخش و انتشار 9 مقاله جعلی در متهم ساختن سندمن و دیگر همکلاسی های وی به رفتار نژاد پرستانه کرده است.
درادامه این دادخواست تصریح شده است: همه اتهامات سی ان ان در این زمینه بوضوح دروغ بوده و این شبکه باید پیش از انتشار، به صحت و علت این اقدام از این گروه از دانش آموزان می پرداخت.
رویترز نوشت: سخنگوی سی ان ان گفته که این شبکه توضیح در این زمینه را رد کرده است.
به گزارش رویترز، در تحقیقات ویژه صورت گرفته و بازنگری این حادثه، شواهدی دال بر ایجاد تحریک و درگیری از سوی این گروه از دانش آموزان دیده نمی شود.
رویترز افزود: ماه گذشته نیز این دانش آموز شکایتی علیه نشریه 'واشنگتن پست' به دلیل درج خبری در این زمینه ارائه و خواستار دریافت غرامت 250 میلیون دلاری شده بود.
اروپام ** 1302 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال