سوریه به سخنان مداخله جویانه سناتور آمریکایی اعتراض کرد

دمشق - ایرنا- یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز چهارشنبه با اعتراض به سخنان مداخله جویانه ' لیندسی گراهام ' سناتور ارشد آمریکایی درباره بلندی های جولان سوریه، تاکید کرد که سخنان گراهام نشانگر تفکر سلطه جویانه دولت آمریکا است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه که به نام وی اشاره نشده است، اعلام کرد: اظهارات گراهام نشان می دهد که ایالات متحده از دریچه رژیم صهیونیستی به موضوعات نگاه می کند و دولت سوریه به شدت اظهارات این سناتور جمهوریخواه را محکوم می کند.
گراهام چند روز پیش به همراه 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی به جولان اشغالی رفته بود و در این مکان اعلام کرده بود که برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسراییل در این منطقه با دولت ترامپ لابی می کند.
این منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه با محکوم کردن سخنان گراهام ادامه داد: این گفته ها نه تنها بی توجهی به حقایق تاریخی و جغرافیایی است، بلکه نشانی دیگر از بی احترامی واشنگتن به قوانین بین المللی است.
وی افزود: ملت سوریه به تلاش ها و مقاومت های خود برای آزادی جولان اشغالی ادامه خواهد داد و رژیم اشغالگر رو به نابودی است و هیچ قدرتی نمی تواند از اراده ملت سوریه بکاهد.
ترامپ سال گذشته برخلاف سنت دولت های پیشین آمریکا قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناسایی و سفارت کشورش در فلسطین اشغالی را به شهر قدس منتقل کرد.
این اقدام وی که با محکومیت جهانی روبرو شد، تلاش های حامیان رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا برای شناسایی حاکمیت صهیونیست ها بر جولان اشغالی را دو چندان کرد.
هفته گذشته فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه اعلام کرد که دمشق برای مقابله با تلاش های رژیم صهیونیستی به منظور ادامه اشغال بلندی های جولان، تردید نخواهد کرد.
بلندی های جولان در جنوب غرب سوریه و در نزدیکی مرز فلسطین، در سال 1967 به اشغال رژیم صهیونیستی درآمد، اما دولت آمریکا تاکنون از هرگونه موضع گیری درباره وضعیت حاکمیت این منطقه خودداری کرده است.
خاورم**3224*1275

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال