هزار نیروی کار افتخاری بوشهری به عراق اعزام شدند

بوشهر- ایرنا- رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: حدود یکهزار نیروی کار این استان با هدف فعالیت داوطلبانه و افتخاری درحرم اهل بیت (ع) به کشور عراق اعزام شدند.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا مطاف روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: 730 نفر نیز در لیست اعزام هستند و هیچ هزینه‌ای به این افراد پرداخت نمی‌شود.
وی بیان کرد: حضور این افراد در عراق 33 روزه است که سه روز آن برای زیارت آنها در نظر گرفته شده است.
مطاف ادامه داد: متقاضیان فعالیت در کشور عراق می‌توانند به دفتر ستاد عتبات عالیات استان بوشهر مراجعه کنند، این درحالی است که سهمیه بوشهر در سال جاری کمتر از 200 نفر بود.
وی افزود: خدمت به اهل بیت و فعالیت در حوزه عتبات عالیات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که این اعزام ها نیز در همین ارتباط صورت می گیرد.
مطاف یادآور شد: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر به عنوان پل ارتباطی بین مردم و حرم‌های مطهر اهل بیت فعالیت خود را از سال 1382 در استان آغاز کرد که تا سال 92 تنها برای اعزام نیروی انسانی کار و ارسال کمک‌های غیرنقدی و نقدی فعالیت داشت.
وی ادامه داد: از سال 1392 تاکنون نیز ساخت دو نیم ضریح قمر بنی‌هاشم، نیم ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم اجرایی شد.
مطاف افزود: در شورای عالی ستاد عتبات عالیات کشور رایزنی برای گرفتن پروژه جدید برای استان بوشهر آغاز شده تا فضای فرهنگی ساخت این پروژه ها در این استان حکمفرما باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: همایش 'نشان محبت' که بیانگر ارادت مردم به اهل بیت است در 19 استان برگزار شده و اختتامیه این همایش چهارشنبه هفته جاری با هدف تجلیل از خیران حرم ساز در تالار لیان بوشهر برگزار می‌شود.
مطاف افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات از ردیف بودجه بی‌ بهره و پشتیبانی اصلی این ستاد کمک های مردمی است.
6043/7212

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال