معاون گسترش زبان شناسی و ایران شناسی در خارج از کشور وزارت علوم:

تشویق بخش خصوصی ایران را به دنیا بهتر می شناساند

تهران- ایرنا- معاون گسترش زبان شناسی و ایران شناسی در خارج از کشور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تشویق بخش خصوصی یا تشکل های مردم نهاد در معرفی ایران به گردشگرها کشور را بیش از پیش به جهان می شناساند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا بهادر باقری روز سه شنبه در نخستین جشنواره بین المللی پایان نامه های ایران شناسی در دانشگاه خوارزمی اظهار کرد: بخش خصوصی برای اولین بار است که در این حوزه ورود کرده و باید این حضور را مغتنم شمرده و حمایت های لازم را از این بخش به عمل آورد.
باقری افزود: بخش خصوصی با ورود خود در این موارد شائبه رویکرد سیاسی را از ذهن ها دور می‌کند که این ورود مزیت بخش خصوصی نسبت به بخش دولتی است.
معاون گسترش زبان شناسی و ایران شناسی در خارج از کشور وزارت علوم اظهار کرد: واحد فناورفیفتاو (نخستین نمایشگاه و تور آکادمی بین المللی در جهان ) مستقر در دانشگاه از افرادی تشکیل شده است که در قالب هسته های فناوری دانش بنیان در زمینه معرفی ایران به خارج از کشور فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: این افراد تلاش می کنند تا ایران را به گردشگرها شناسانده و چهره ای مناسب در اذهان ایجاد کنند.
باقری خاطر نشان کرد: واحد فناور فیفتاو دانشگاه در تلاش است تا جاذبه های تاریخی و گردشگری ایران را به دنیا بشناساند.
وی افزود: این واحد در آغاز راه بوده و با پراکنده کاری هایی روبرو است که رفته رفته بر روی فعالیت های عمده خود متمرکز می شود.
معاون گسترش زبان فارسی در خارج از کشور وزارت علوم افزود: در کشور اتریش واحد فناور فیفتاو فعال بوده و مراکزی در این کشور به این فعالیت ها اختصاص داده شده است.
وی افزود: هر نهادی برای همکاری یا مشارکت با این واحد در کشور اتریش باید از کانال دانشگاه خوارزمی گذشته و با این واحد ارتباط برقرار کند.

باقری افزود: آفتی آسیب رسان و مضرتر از این که کشورهای دیگر ایران را نشناسند، نیست ، ذهن بسیاری از کشورها از ایران مسموم بوده و اطلاع درستی از ایران و تاریخ آن ندارند.
به عقیده او ، باید به صنعت گردشگری بیش از صنعت نفت توجه کرده تا اوضاع مناسب تری برای اقتصاد کشور پدید آید.
نخستین جشنواره بین المللی پایان نامه های ایران شناسی به همت واحد فناور فیفتاو مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور در دانشگاه خوارزمی برگزار شد.
**8398**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال