معاون وزیر تعاون در گفت و گو با ایرنا:

افزایش حقوق سال آینده کارگران مانند هر سال تعیین می شود

تهران-ایرنا-معاون تنظیم روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش حقوق سال 98 کارگران مانند هر سال تعیین می شود و این افزایش با هدف حمایت از کارگران و برمبنای حفظ اشتغال موجود صورت می گیرد.

«حاتم شاکرمی» امروز(سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهارداشت: امسال میان دستمزد و حداقل هزینه های زندگی کارگران بیش از یک میلیون تومان اختلاف وجود دارد ولی این شکاف را نمی توان از طریق تعیین افزایش حقوق و دستمزد سال آینده کارگران پر کرد.
وی افزود: پارسال نیز حداقل هزینه زندگی کارگران بیش از 2 میلیون و 600 هزار تومان بود ولی حداقل حقوق کارگران یک میلیون و 114 هزار تومان تعیین شد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: میزان تورم یکی از موئلفه های موثر در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران خواهد بود.
شاکرمی با بیان اینکه عصر امروز (سه شنبه) جلسه شورای کار برای تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار می شود، خاطرنشان ساخت: تاکنون هفت مرتبه جلسات کمیته حقوق و دستمزد برای بررسی های تخصصی افزایش حقوق و دستمزد سال 98 کارگران برگزار شده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، از سوی کمیته حقوق و دستمزد هزینه معیشت خانوار 3.3 نفری کارگران 3 میلیون و 750 هزارتومان تعیین شده که این رقم با حداقل دستمزد کارگران یک میلیون و 89 هزار تومان فاصله دارد و نمایندگان کارگری در شورای عالی کار به دنبال جبران این رقم در حقوق سال آینده کارگران هستند.
اقتصام**9454**9189

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال