پرواز بوئینگ 737 مکس در مکزیک نیز ممنوع شد

تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز روز سه شنبه از ممنوعیت پرواز بوئینگ 737 مکس در مکزیک خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز ؛ ' آئرومکزیکو ' شرکت هواپیمایی مکزیک اعلام کرد که پروازهای همه شش فروند بوئینگ 737 MAX 8 خود را تا اطلاع ثانوی تعلیق کرده است.
در پی دومین سقوط بوئینگ در پنج ماه گذشته ، آئرومکزیکو که تنها شرکت هواپیمایی مکزیکی است که این مدل هواپیمای مسافربری بوئینگ را در ناوگان خود به خدمت گرفته است ، در بیانیه ای اعلام کرد تا زمانی که تحقیقات در زمینه علل سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی به نتیجه برسد از سایر هواپیماهای خود برای جابجایی مسافران استفاده خواهد کرد.
آئرومکزیکو بزرگترین شرکت هواپیمایی مکزیک و تنها دارنده هواپیمای بوئینگ737 MAX 8 است.
پیشتر شرکت های هواپیمایی چین، اندونزی، اتیوپی ، جزایر کایمن و خطوط هوایی آرژانتین و آفریقای جنوبی نیز این مدل از هواپیماهای مسافربری بوئینگ را تا زمان نهایی شدن تحقیقات سقوط هواپیمای بوئینگ 737 مکس متعلق به شرکت هواپیمایی اتیوپی ممنوع کرده بودند.
بوئینگ 737 MAX 8 شرکت هواپیمایی اتیوپی که 19 اسفند از آدیس آبابا عازم نایروبی پایتخت کنیا بود، دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه سقوط کرد و همه 157 سرنشین آن کشته شدند.
همین مدل از هواپیمای بوئینگ نیز اکتبر گذشته در اندونزی سقوط کرد و همه 189 سرنشین آن جان باختند. چندی پیش نیز یکی از هواپیماهای مشابه متعلق به شرکت هواپیمایی نروژ اندکی پس از پرواز از دبی دچار نقص فنی و ناچار به فرود در شیراز شد.
دیروز ارزش سهام این شرکت در معاملات پیش گشایش بورس وال استریت نیویورک حدود 10 درصد افت کرد ولی توانست تا حدی زیان های سهامداران را در ساعات عادی معاملات جبران کرده و از افت خود بکاهد.
اروپام**3092** 1546

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال