رئیس شورای تهران:

دستگاه قضا آسیب های وارده به اعتماد عمومی را ترمیم کند

تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر ضرورت تعامل مدیریت شهری و قوه قضاییه اظهار امیدواری کرد که دستگاه قضا در دوره جدید با اطلاع رسانی شفاف، رسیدگی قاطع و صیانت از بیت المال، آسیب های وارده به اعتماد عمومی در سال های اخیر را ترمیم کند.

به گزارش ایرنا ،محسن هاشمی روز سه شنبه در یکصد و سی و دومین جلسه شورا با تبریک به حجت الاسلام والمسلمین «سید ابراهیم رئیسی» به عنوان رئیس جدید قوه قضاییه تاکید کرد: رابطه مدیریت شهری و دستگاه قضا یکی از موضوعات راهبردی است که می تواند در ارتقای خدمت رسانی و رضایت مردم از نظام نقش موثری ایفا کند.
وی افزود: شورای شهر، آمادگی تعامل با دستگاه قضا و رئیس جدید قوه قضاییه را برای بهبود خدمت رسانی، مبارزه با فساد و رانت و افزایش کارآمدی دارد.
هاشمی با بیان اینکه دستگاه قضا با حدود 30 میلیون پرونده قضایی یکی از پرمشغله ترین نهادهای حکومتی است تاکید کرد: حل این معضل نیاز به اصلاح قوانین، رویه ها و عملکرد همه دستگاه های اجرایی و خدماتی در کشور دارد.
وی ادامه داد: دیوان عدالت اداری به عنوان مرجع رسیدگی به شکایات شهروندان و محاکم حقوقی دادگستری به عنوان مرجع رسیدگی به اختلافات حقوقی و ملکی بخش قابل توجهی از مشغله خود را به موضوعات مابین شهروندان و شهرداری ها اختصاص داده اند.
هاشمی گفت: بخشی از این معضلات و شکایات را می توان با اصلاح قوانین، مقرارت و تصمیم گیری های صحیح و بموقع کاهش داد.

**مدیریت شهری منتظر تایید بودجه
رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین پیش از شروع جلسه شورا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه لایحه بودجه سال 98 شهرداری تهران هفته گذشته پس از تصویب به هیات تطبیق ارسال شد گفت: اعضای شورا برای بررسی ایرادهای احتمالی بودجه و تا تاییدیه فرمانداری آماده باش هستند.
هاشمی بیان کرد: به اعضای شورای شهر اعلام کردم تا لحظه آخر امسال جایی نروند که در صورت وارد آمدن ایراد احتمالی به بودجه، ایرادها بررسی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه لایحه بودجه 98 باید در اولین روز سال جدید به شهرداری ابلاغ شود، اظهارداشت: اگر هیات تطبیق به لایحه بودجه ایراد بگیرد باید جلسه اضطراری بگذاریم تا ایرادها برطرف شود.
به گزارش ایرنا بودجه سال 98 شهرداری تهران به مبلغ 18 هزار و 800 میلیارد در شورای شهر تصویب شده است.
تهران/7244/ 1008

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال