رادیو سفر آغاز به کار کرد

تهران - ایرنا - شبکه رادیویی جدید «سفر» به مناسبت ایام نوروز با شعار «با شما همسفریم» در با حضور معاون صدای جمهوری اسلامی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، «حمیدشاه آبادی روز دوشنبه در مراسم آغاز به کار شبکه رادیویی سفر، با بیان اینکه نام نوروز با سفر عجین شده است، گفت: کمک رادیو به ارتقاء سفر را افتخاری بزرگ برای خودمان نسبت به هموطنان می دانیم.
وی ادامه داد: البته همیشه نباید سفر را یک اقدام پرخرج بدانیم بلکه در اطراف ما مکان های کم هزینه وجود دارد تا بتوانیم سفری داشته باشیم.
به گفته وی رادیو سفر در کنار مردم عزیز روایتگر رخدادهایمرتبط با این حوزه خواهد بود.
شاه آبادی با اشاره به اینکه سفر تحولی را برای هر افراد رقم می زند، ابراز امیداواری کرد تا مردم به موضوع سفر اهمیت بدهند و مسئولان شرایط خوبی را برای سفر فراهم کنند.
وی ادامه داد: رسیدگی به ابعاد مختلف سفر به ارتقاء کمی و کیفی سفر کمک شایانی خواهد کرد که ما در رسیدن به این هدف شرایط لازم را فراهم خواهیم کرد.

**رادیو سفر و توجه به صنعت گردشگری

مدیر رادیو سفر هم در این مراسم با اشاره به اینکه معاونت صدا تصمیم گرفت با توجه به اینکه در آستانه سال جدید هستیم و مردم آماده سفر می شوند رادیو سفر را افتتاح کنیم، گفت: هدف از افتتاح این رادیو اطلاع رسانی برای مسافران نوروزی است البته با کلیه دستگاه های مرتبط با سفر ارتباط برقرار خواهیم کردو با آنها در برنامه صحبت می کنیم.
سلمان اسکندری توضیح داد: طبق طراحی انجام شده رادیو سفر به مدت یک ماه از 20 اسفند تا 20 فروردین روی موج 5/95 به صورت 24 ساعته با مسافران همراه خواهد بود.
وی اظهارداشت: یکی از رویکردهای رادیو سفر داشتن سفر های کم هزینه است و بخش هایی در نظرگرفته ایم تا کارشناس ها نحوه طراحی و برنامه ریزی را حتی از طریق آیتم های طنز آموزش بدهد.
خیرخواه مجری برنامه رادیو سفر در بخشی از سخنان خود گفت:صدای جمهوری اسلامی در حوزه های مختلفی همچون دفاع مقدس،سالگرد انقلاب اسلامی و اربعین تجربه را داشته است و امسال هم به دلیل سفرهایی که مردم کشور ایران دارد رادیو سفر را تدارک دیده است.
او گفت: رادیو سفر اطلاع رسانی جامعی خواهد داشت و به دلیل ماه رجب برنامه های شادی را تدارک دیده اند.

** رادیو سفر و حال خوب مردم

رئیس راهور ناجا با بیان اینکه امروز برنامه نمادین در مدرسه روستایی با موضوع همیاران پلیس صورت گرفت، گفت: بیش از10 میلیون همیار پلیس داریم که در ماموریت های راهور نقش مهمی دارند. سردار «کمال هادیان فر» ابراز امیدواری کرد تا با کمک همیاران به شعار «پرهیز از خطر و بحث آرامش در سفر» دست یابیم.
وی یادآورشد: در سال گذشته 399 میلیون سفر در ایام نوروز داریم که 1304 نفر جان خود را از دست دادند امیدوارم کنار این برنامه رادیویی بتوانیم نه تنها به شعار پلبس راهور کمک کنیم بلکه حال مردم را خوب کنیم چون هر چقدرحال مردم خوب باشد مردم بی خطر می توانند سفر کنند.
وی با اشاره به 22 میلیون راننده درکشور داریم که فعال هستند،تصریح کرد: با وجود اینکه ایمنی خودروها افزایش پیداکرده است باید گفت راننده ها نقش بسزایی در طول سفر و کاهش حوادث جاده ای دارند.

** ابتکار عمل رادیو در کاهش تصادفات جاده‌ای

حسین کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور، هم با قدردانی از طرح شاه‌آبادی معاون صدا به خاطر ابتکار راه اندازی رادیو سفر، گفت: راه‌اندازی این رادیو در کاهش حوادث جاده‌ای می‌تواند موثر باشد، به خصوص در ایام نوروز که آمار حوادث جاده‌ای بسیار بالاست.
جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف نیز در خصوص ضرورت رادیو سفر به ایراد سخن پرداختند.
به گزارش ایرنا، رادیو سفر در شش نوبت چهار ساعته شش گروه تخصصی برنامه سازی می‌کنند. پویش ملی 60-30 با هدف تببین راهکار‌ها و بررسی دلایل بروز تصادفات و مهمترین مشکلات مربوط به سوانح جاده‌ای با تمرکز بر فاصله 30کیلومتری شهر‌ها تشکیل شده است تا با اطلاع رسانی و تغییر رفتار شاهد کاهش حوادث جاده‌ای در این نقاط باشیم.
بر اساس آمار موجود، حدود 60 درصد تصادفات منجر به فوت در فاصله 30 کیلومتری شهر‌های مقصد روی می‌دهد.
این پویش در نظر دارد ضمن مطالبه تغییر مبلمان جاده‌ای در 30 کیلومتری محدوده شهرها، خطرات و دلایل بروز حوادث در این مناطق را متذکر شود تا با اطلاع رسانی و رفع آنان شاهد کاهش حوادث و تلفات باشیم.
عواملی همچون خواب آلودگی و نبود تمرکز، رعایت نکردن مهندسی استاندارد مبلمان جاده‌ای، افزایش تردد در30 کیلومتری شهر‌ها و همچنین بی توجهی به سرعت مناسب؛ از جمله علل افزایش تصادف‌های جاده‌ای در فاصله 30 کیلومتری شهرهاست و به منظور کاهش تصادفات جاده‌ای در این فاصله از شهرها، پویش (30-60) فعال شده است.
مراسم پخش افتتاح رادیو سفر به تهیه کنندگی حسین معصومی، صدا برداری علی ‌رضا آزادگان، گویندگی ناصر خیرخواه و مسئول فنی سعید کشاورز برگزار شد.
فراهنگ ** 9210 ** 1355 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال