سیاست های کلان نظام تامین اجتماعی اصلاح می شود

یاسوج- ایرنا- مدیر کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: سیاست های کلان نظام تامین اجتماعی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است و با تصویب و اجرای آن بخش مهمی از مشکلات آن برطرف خواهد شد.

به گزارش ایرنا رضا معینی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی تامین اجتماعی و کارفرمایان در یاسوج اظهار داشت: با تصویب این سیاست ها که هم اکنون در مرحله بررسی های مجمع تشخیص مصلحت نظام است دیگر هیچ‌کس اجازه دست اندازی به منابع صندوق تامین اجتماعی را نخواهد داشت.
وی عنوان کرد: در آینده ای نزدیک سیاست های کلان نظام تامین اجتماعی تصویب و تایید می شود و مشکلات موجود مرتفع خواهد شد.
معینی بیان کرد: راه عبور از مشکلات در حوزه تولید و اشتغال، اعتماد به بخش خصوصی است که در بسیاری از موضوعات موفق تر از بخش‌های دولتی عمل می کند.
وی عنوان کرد: تامین اجتماعی یک سازمان مستقل و غیر دولتی است که بیش از 50 درصد جمعیت بودجه کشور تحت پوشش آن هستند.
معینی بیان کرد: در گذشته نسبت پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی به ازای 25 نفر حق بیمه یک نفر بازنشسته می ‌شد که در حال حاضر تعداد خروجی های آن بسیار افزایش یافته است.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی کشور با اشاره به بازنشستگی افراد در سنین پایین، تصریح کرد: در حال حاضر تامین اجتماعی به نقطه ای رسیده که با به صدا درآمدن زنگ خطر آن میزان ورودی بسیار کمتر شده است.
معینی گفت: جامعه برای پرورش یک مهندس یا متخصص هزینه زیادی پرداخت کرده است و نباید با قانون های غلط اجازه بازنشستگی در سن پایین داده شود.
وی اظهار داشت: سه چالش مهم کشور که مجلس، دولت و نظام درگیر آن هستند آب، محیط زیست و تامین اجتماعی است.
معینی با اشاره به حساسیت بیشتر سازمان تامین اجتماعی، افزود: این سازمان 2 برابر یارانه دولت در ماه پرداختی دارد که تحصیل این منابع با زحمت فراوان توسط کارفرمایان به دست می آید.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی کشور بیان کرد: 95 درصد کارفرمایان کشور در این شرایط سخت به تکالیف قانونی خود عمل می کنند که این عمل شایسته تقدیر است.
معینی ابراز داشت: توسعه و تامین اجتماعی با هم معنی پیدا می کنند و برای پویایی یک کشور باید کارآفرینان آن فعال باشند.
وی عنوان کرد: با خوب بودن شرایط کارفرما، تولید و اشتغال، وضعیت تامین اجتماعی مطلوب تر می شود.
معینی تصریح کرد: طی نشست هایی که هر ماه با تشکل‌های کارفرمایی برگزار می شود مشکلات آنها احصا، دسته بندی و بسیاری از آنها برطرف شدند.
وی گفت: یکی از خواسته های اصلی تشکل های کارفرمایی و اتاق بازرگانی احیای شورای عالی تامین اجتماعی و مشارکت در تصمیم گیری ها است.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: با احیای شورای عالی تامین اجتماعی نظارت ها بیشتر و تصمیم گیری به صورت کارشناسی انجام می شود.
معینی اظهار داشت: برای رفع دغدغه‌های کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی این تعامل ها را به صورت مستمر ادامه می دهد.
وی افزود: برای اولین بار با حضور کارفرمایان بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی بازنگری شد.
معینی بیان کرد: در راستای کم شدن مشکلات کارفرمایان، سازمان تامین اجتماعی با همه پیچیدگی های قانونی شورای تلقیح و روان سازی بخشنامه ها و دستورالعمل ها را تشکیل داد.
وی عنوان کرد: از سال 98 سازمان تامین اجتماعی وظیفه دارد به صورت رایگان مشاوره کارگاهی به کارفرمایان بدهند.
در پایان این همایش از چهار کارفرمای برتر استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شد.
9928/6110

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال