یک عضو فراکسیون امید مجلس:

صحبت‎های امروز نماینده معترض به دیدار با رئیس دولت اصلاحات توهین‌آمیز بود

تهران- ایرناپلاس- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی می‎گوید صحبت‎های امروز محمدمهدی زاهدی، عضو فراکسیون ولایی مجلس که به دیدار فراکسیون امید با رئیس دولت اصلاحات معترض بود، توهین‌آمیز بود.

پروانه مافی، نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره دیدار اعضای فراکسیون امید با سیدمحمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات و درگیری امروز مجلس به ایرناپلاس می‎گوید: تعدادی از اعضای فراکسیون امید با سید محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات دیدار داشتند. این موضوع از طرف زاهدی، نماینده کرمان مورد اعتراض قرار گرفت، ولی نمایندگان رفتار زاهدی را توهین تلقی کردند. زیرا کلمات و صحبت‎هایی که ایراد شد، توهین‌آمیز بود.

مافی ادامه می‎دهد: نمایندگان هم در واکنش به سخنان توهین‌آمیز او اصل 75 را متذکر شدند. اصل 75 آیین‎نامه داخلی مجلس شورای اسلامی می‎گوید که اگر نماینده‎ای به نمایندگان دیگر توهین کند، نمایندگانی که مورد توهین قرار گرفته‎اند در همان جلسه می‎توانند پنج دقیقه وقت بگیرند و از خودشان دفاع کنند. از همین رو اصل 75 اجرا شد.

این عضو فراکسیون امید همچنین اضافه می‎کند که بعد از آن، عده‎ای به علی مطهری، نایب رئیس مجلس اعتراض کردند که چرا به این نمایندگان وقت صحبت دادید، درحالی که ایشان کار قانونی را انجام دادند و اعتراضات آن‎ها وارد نبود و بالاخره آقای وکیلی پاسخ آقای زاهدی را دادند.

در جلسه صحن علنی امروز مجلس یکی از نمایندگان اصولگرا نسبت به دیدار هفته گذشته اعضای فراکسیون امید با رئیس دولت اصلاحات اعتراض کرد و آن را خلاف منافع ملی دانست.

محمدعلی وکیلی در پاسخ به او گفت: آقای زاهدی، خلاف منافع ملی آنجایی صورت گرفت که تنگ‌نظری برخی، سرمایه‌های انسانی را به حاشیه برد. خلاف منافع ملی آنجایی صورت گرفت که رئیس‌جمهوری هشت‌ساله این کشور همچنان در گوشه و کنار کشور سخنرانی می‌کند و مرزهای رسمی کشور را زیر سؤال برده است؛ نه رئیس‌جمهوری که سال‌ها گوشه‌ای نشسته و جز دعوت به وحدت کاری نمی‌کند.

محمدجواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد و کلات هم در میکروفون وکیلی فریاد زد: خاتمی این همه خون ریخته و فتنه کرده...

در این میان تعدادی از نمایندگان اصولگرای مجلس به علی مطهری، رئیس جلسه امروز معترض بودند که چرا به وکیلی وقت صحبت داده ‎است، عباسعلی گودرزی، نماینده بروجرد هم میکروفون مطهری را روشن کرد و گفت: فتنه خط قرمز نظام است.

علی مطهری، رئیس جلسه هم در واکنش به حواشی ایجاد شده، گفت: اخطار آقای وکیلی وارد بود. آقای خاتمی ممنوع‌الملاقات نیست، بلکه ممنوع‌التصویر است که آن هم مبنای قانونی ندارد.

**اداره کل اخبار چندرسانه‌ای**ایرناپلاس**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال