دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

رشد علمی ایران پس از انقلاب 50 برابر شده است

تهران-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تولید علم ایران در سال 2018 بیش از 50 هزار مقاله های آی اس آی بوده اما قابلیت علم و فناوری ایران بسیار بیشتر از این تعداد مقالات نیز است. رشد علمی ایران پس از انقلاب 50 برابر شده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، حجت‌الاسلام سعید رضا عاملی امروز دوشنبه در «سومین کنگره کرسی‌های نظریه پردازی» در واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد اسلامی افزود: نوآوری قانون تولید می‌کند از این رو باید نوآوری وجود داشته است که قانون توحید را گسترش می دهد.
وی با بیان اینکه فکر، فرای مکان و محل است و محدودیتی ندارد از این رو کرسی آزاداندیشی ظرفیت سازی و قابلیت فکر را افزایش می دهد، افزود: تفکر آزاد قابلیت تبدیل به یک انحراف یا امر متعالی را دارد ، اندیشه در پرتو تعلیم و تربیت اندیشه متعالی می شود.
حجت الاسلام با اشاره به اینکه باید در آزاد اندیشی وسعت و فراخ برای فکر فراهم شود، یادآورشد: امکان محدود کردن فکر وجود ندارد، از این رو نباید یک قالب خاص برای تفکر در نظر گرفت.فضای مجازی ادامه رو فضای اندیشه است، این فضا هم مانند فکر زمان و مکان ندارد.
رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با اشاره مرز میان تفکر و نیرنگ باریک است، افزود: مسیر هدایت و تاریکی از نداشتن تفکر مشخص می شود.
عاملی با بیان اینکه تفکر بنیادین باید به فهم اصل هستی منتهی شود، اظهار کرد: رسانه ها هم قابلیت خیر و هم شر را دارند، رسانه ها در برخی از مواقع از واقعیت برای تعمیم اشتباهات استفاده می کند.
وی خاطرنشان کرد: در دنیا نظریه و داده‌های زیادی وجود دارد، امروز سکولاریسم جدا شدن دین از سیاست نیست بلکه جدایی خدا از خانواده، علم، فرهنگ و نهادهای مهم اجتماعی است..
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه نوآوری شکافتن سطح سخت صخره به شمار می‌رود، گفت: باید مسئولیت پذیری اجتماعی در این راستا تقویت شود.
عاملی افزود: در حال حاضر جامعه نیازمند فضای آزاداندیشی است، از این رو نباید کرسی‌ها اختصاص به یک گروه خاص داشته باشند، حزبی شدن کرسی‌ها خطرناک است.
وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب یادآورشد: جریان سیاسی و بیانیه منشور تمامی اقوام است.
**9491**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال