معاون وزیر کشور:

بیش از 40 درصد مصوبات سند توسعه سیستان اجرایی شده است

زاهدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: بیش از 40 درصد از ١05 بند مصوبات مطرح در سند توسعه منطقه سیستان در هفت ماه اجرایی شده که گزارش روند اجرای اسناد موصوف با دستورات مجدد رئیس جمهوری در دستور کار دستگاه های مرتبط قرارگرفته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، بابک دین پرست در چهارمین نشست کمیته اطلاعات و عملیات شرق کشور در زاهدان اظهار داشت: وزارت کشور با قدرت برنامه ریزی منسجم و با تعامل و همکاری مثال زدنی دستگاه های اجرایی طرح های توسعه ای استان ها را پیگیری می کند.
وی گفت: شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور از ظرفیت بی بدیلی برای توسعه استان های مشمول برخوردار است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور همچنین تاکید کرد: نشست کمیته های پنجگانه زیرمجموعه شورای توسعه بایستی به صورت منظم و هدفمند برگزار شود.
دین پرست ادامه داد: استان های عضو شورا باید از ظرفیت ویژه تصویب ‌نامه هیات وزیران با عنوان توسعه و تسهیل سرمایه گذاری توسعه ای در مناطق شرق و غرب کشور که در آذر ماه سالجاری اصلاح و دارای مجموعه ‌ای از مشوق ها، معافیت ها و مزیت های سرمایه گذاری است نهایت بهره برداری را داشته باشند.
وی بیان کرد: موضوع ساماندهی سوخت مرزی و توجه ویژه به معیشت مرزنشینان با دستور ویژه وزیر کشور در دستور کار پیگیری ها قرار گرفته و هفته گذشته تصمیمات مهمی در این خصوص اتخاذ شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با اشاره به اجرا و تحقق ٤٥ درصد از مصوبات سند توسعه استان کردستان تا آخر آذر ماه، گفت: ٣١ درصد از محورهای مربوط به سند حل مشکلات جزایر استان هرمزگان در طول حدود یکسال گذشته پیشرفت داشته است.
7316**3213 **6081

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال