مخالفت آلمان با طرح مکرون برای اصلاح اتحادیه اروپا

تهران - ایرنا - رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان روز یکشنبه در واکنش به طرح رئیس جمهوری فرانسه برای اصلاح اتحادیه اروپا، با آن مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از برلین، پس از پنج روز سکوت، آلمان سرانجام به طرح فرانسه برای اصلاح اتحادیه اروپا واکنش نشان داد.
'آنه گرت گرامپ کارنباور' رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان امروز در برابر پیشنهادهای امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه برای اصلاح اتحادیه اروپا دیدگاه هایی را مطرح کرد که در بسیاری موارد مخالف طرح مکرون است.
رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان که به احتمال بسیار زیاد در انتخابات آینده جای آنگلا مرکل را در مقام صدراعظم بگیرد؛ با طرح مکرون مخالفت کرد.
رئیس حزب حاکم آلمان خواستار تعطیل دومین محل استقرار پارلمان اروپا در استراسبورگ شد، چیزی که فرانسه سال ها است به سختی در برابر آن ایستادگی می کند. علاوه بر این، به نظر کارنباور کارمندان اتحادیه اروپا نباید از پرداخت مالیات بردرآمد معاف بمانند.
کارنباور خواستار آن شد که حقانیت متقاضیان پناهندگی برای کسب پناهندگی یا دلایل دیگر ورود به اروپا، پشت دروازه کشورهای عضوپیمان شنگن بررسی شوند و هر کشور عضو، سهم خود را در تحقق این امر ایفا کنند و این موضوعی است که پاریس کاملا با آن مخالف است.
رئیس جمهوری فرانسه پنجم مارس (14 اسفند) با انتشار یادداشتی در روزنامه های 28 کشور عضو اتحادیه اروپا خواستار «رنسانسی اروپایی» شد و از جزئیات طرح خود برای اصلاحات در اروپا رونمایی کرد.
مکرون در این یادداشت انتخابات پارلمان اروپا 26 ماه می آینده (پنجم خرداد) را تعیین کننده خواند و همزمان هشدار داد که اروپا در خطر است. اظهارات وی در حالی است که او تلاش می کند اصلاحاتی بنیادین در اتحادیه اروپا اعمال کند.
یادداشت وی با تنش های فزاینده در غرب همزمان شده است. از یک سو، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با شعار «آمریکا اول» موجب ناخرسندی متحدان قدیمی واشنگتن شده و از سوی دیگر، انگلیس در حال خروج از اتحادیه اروپاست.
طرح ' رنسانس اروپایی ' مکرون درحالی مطرح می شود که فرانسه خود در ماههای اخیر صحنه تظاهرات و اعتراضات گسترده به مواضع و سیاست ای اقتصادی مکرون بوده است .
اگرچه فرانسه در دوهفته اخیر شاهد کاهش اندک برخی اعتراضات از سوی جنبش موسوم به جلیقه زردها بوده است؛ اما بسیاری از تحلیلگران معتقدند که دولت مکرون برای ایجاد رضایت نسبی میان شهروندان این کشور با موانع بسیاری مواجه است .
هرچند نظرسنجی های اخیر از افزایش تنها یک درصدی محبوبیت مکرون حکایت می کند ، اما در مجموع برایند همه نظرسنجی ها از میزان کاهش محبوبیت رییس جمهوری فرانسه نسبت به دوسال قبل ( شروع ریاست جمهوری مکرون ) خبر می دهد.
در چنین شرایطی که مکرون با احساس خطر نسبت به آینده سیاسی دولت متبوع خود مواجه شده است ؛ او در طرح جدید خود ؛ بر ضرورت اصلاحات اساسی در اتحادیه اروپا تاکید دارد.
یادداشت رئیس دولت فرانسه در چنین شرایطی که اروپا درگیر مسائل مهمی از جمله برگزیت و نیازمند اتحاد در بین اعضای خود است می تواند روزنه های تازه ای را برای اعضای هم قاره ای خود ایجاد کند که هم فرانسه را از بحران های فعلی نجات دهد و هم اروپا را در سطح تجارت جهانی به سطحی مطلوب منطبق بر مطالبات شهروندان اروپایی برساند.
اروپام**9041**1908

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال