در دیدار مسئولان علمی ایران و آفریقا؛

آفریقا خواهان حضور ایران در حوزه نانوفناوری این قاره شد

تهران – ایرنا - کمیسیونر منابع انسانی، علوم و فناوری اتحادیه آفریقا با اشاره به دستور کار 2 هزار و 63 اتحادیه برای 50 سال آینده این قاره، حضور بیشتر ایران را در آفریقا با تمرکز بر حوزه نانوفناوری، علوم زیستی، فناوری اطلاعات، دوره های مهارتی و شغلی و بهبود کیفیت آموزش خواستار شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار دانشگاه ایرنا، سارا آنیانگ اگبور در دیدار با حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل، زمینه را برای مشارکت ایران و دانشگاه های آن در تحقق دستور کار اتحادیه های آفریقا مناسب بیان کرد.
کمیسیونر اتحادیه آفریقا پیشرفت های علمی و فناوری ایران را بسیار برجسته و قابل توجه خواند و حضور قابل ملاحظه زنان را در عرصه های مختلف علمی ستود.
سالار آملی نیز در این دیدار همکاری علمی فناوری با آفریقا را مثبت ارزیابی کرد.
قائم وزیر علوم در امور بین الملل، با اشاره به پتانسیل ها و دستاوردهای علمی کشورمان، زمینه های همکاری دو طرف به ویژه در حوزه های نانوفناوری، فناوری های زیستی، علوم مهندسی و هوافضا را مثبت دانست و آمادگی ایران را برای انتقال تجارب و دستاوردهای علمی فناوری از جمله تبادل استاد و دانشجو، همکاری مشترک پژوهشی و آموزش های مهارتی در حوزه های مورد نیاز کشورهای عضو اتحادیه به کمیسیونر اعلام کرد.
در این دیدار که در محل وزارت علوم انجام شد، توسعه همکاری علمی فناوری ایران با اتحادیه آفریقا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بررسی قرار گرفت. ماهاما اودراگو مدیر منابع انسانی و علم و فناوری اتحادیه و بلای کاسا رئیس دانشگاه پان افریکن، کمیسیونر اتحادیه را در این دیدار همراهی کردند.
رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، نماینده سازمان امور دانشجویان و مدیران بین الملل دانشگاه های فنی حرفه ای و جامع علمی کاربردی و پژوهشگاه ملی ژنتیک و زیست فناوری نیز برای همکاری با کشورهای عضو اتحادیه آفریقا اعلام آمادگی کردند.
**9492**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال