حامیان دولت ونزوئلا در چند شهر تظاهرات کردند

تهران - ایرنا - شهرهای مختلف ونزوئلا در روزهای اخیر شاهد تظاهرات حامیان و مخالفان دولت ونزوئلا بوده است و هواداران «مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا علیه سیاست های مداخله جویانه امریکا در قبال کشورشان شعارهایی سر دادند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه ؛ تظاهرات حامیان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در حالی در کاراکاس و چند شهر برگزار شد که معترضان با سردادن شعارهایی آمریکا را به دخالت در امور داخلی ونزوئلا متهم کردند.
تظاهرات روز گذشته حامیان مادورو و خوان گوایدو رهبر مخالفان نشان از شکاف فزاینده میان این دو گروه در بحبوحه تشدید تنش ها در این کشور منطقه آمریکای لاتین بوده است.
در تظاهرات مخالفان دولت ونزوئلا، نیروهای ضد شورش نیز حضور داشتند که درگیری هایی گزارش شد.
در همین حال مادورو که خوان گوایدو را بخشی از یک طرح آمریکایی برای براندازی دولت کنونی ونزوئلا توصیف کرده، در توییتی نوشت: هر اقدامی در راستای تجاوزات امپریالیستی با پاسخ شدیدی روبرو خواهد شد.
به دنبال قطع برق در برخی شهرهای ونزوئلا، مقامات کاراکاس، واشنگتن را عامل این اختلال خوانده و همچنین گوایدو را به همکاری در ایجاد این بحران متهم کردند.
به گزارش ایرنا، خوان گوایدو' رهبر مخالفان ونزوئلا چند روز پیش به چندین کشور آمریکای لاتین سفر کرد تا حمایت آن ها را برای انتقال قدرت در ونزوئلا جلب کند.
گوایدو که در کلمبیا هماهنگی برای ورود کمک های آمریکا به ونزوئلا را نیز انجام می داد، پس از آن به برزیل، آرژانتین، پاراگوئه و اکوادور رفت و با مقام های این کشورها دیدار کرد.
گوایدو پس از مراسم تحلیف مادورو برای دوره دوم ریاست جمهوری اش، خود را رئیس دولت موقت در این کشور خوانده و خواستار حمایت بین المللی از خود و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
آمریکا بلافاصله گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و برخی از کشورهای آمریکای جنوبی هم در این اقدام از واشنگتن تبعیت کردند.
مادورو پس از خروج گوایدو از ونزوئلا هشدار داد که احتمال دارد وی به دلیل نقض قانون با محاکمه مواجه شود.
اروپام**9234** 1546

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال