گروه های فلسطینی در گفت وگو با ایرنا

راهپیمایی بازگشت تا شکستن محاصره غزه ادامه می یابد

غزه -ایرنا- مسئولان گروه های فلسطینی با بیان اینکه تحرکات منطقه ای و بین المللی با هدف ساکت کردن راهپیمایی بازگشت در غزه در جریان است تا انتخابات رژیم صهیونیستی در آرامش و با موفقیت انجام شود، تاکید کردند: این راهپیمایی تا شکستن محاصره و تحقق اهداف آن ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا از غزه ، «جمیل علیان» یکی از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: تلاش های گسترده ای برای مهار و مسکوت کردن راهپیمایی های بازگشت در غزه به منظور برگزاری انتخاب رژیم صهیونیستی در آرامش در جریان است اما راهپیمایی های بازگشت برای پایان دادن به محاصره 13 ساله غزه ادامه خواهد داشت.
انتخابات رژیم صهیونیستی قرار است 9 آوریل (20 فروردین) برگزار شود.
راهپیمایی بازگشت نیز دیروز جمعه وارد پنجاهمین هفته خود شد و در طول یک سال گذشته ادامه داشته است.
وی افزود که ما خواهان دستیابی به حق خود برای داشتن کشور مستقل فلسطینی و دستیابی به حق بازگشت و شکستن محاصره هستیم .
علیان گفت: صهیونیست ها پس از دو هفته شاهد راهپیمایی میلیونی در نوار غزه، کرانه باختری، قدس ، داخل سرزمین اشغالی و در تبعید خواهند بود. در این راهپیمایی ها جهان عربی - اسلامی به پا خواهد خاست تا تاکید کند که اسرائیل تخم شیطان در منطقه ما است و در صورتی که این دریای عربی- اسلامی و فلسطینی این رژیم را در خود غرق کند، دیگر وجود نخواهد داشت.
فلسطینان از 30 مارس سال گذشته میلادی تاکنون جمعه هر هفته برای رفع محاصره نوار غزه و تاکید بر حق بازگشت به سرزمین خود که در سال 1948 از آن بیرون شدند، در نوار مرزی نوار غزه با سرزمین های اشغالی راهپیمایی می کنند.
در اثر سرکوبگری های رژیم صهیونیستی در جریان این راهپیمایی ها تا این هفته 258 فلسطینی کشته و نزدیک به 30 هزار نفر زخمی شدند.
«ماهر مزهر» یکی از اعضای برجسته حزب مردمی برای آزادی فلسطین و عضو هیات ملی فلسطین برای راهپیمایی ها بازگشت نیز درباره گفت و گوی هیات ملی فلسطین با هیات مصری در نوار غزه در روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت در این دیدار فرصت دیگری به برادران مصری برای تحت فشار قرار دادن رژیم اشغالگر برای رفع محاصره نوار غزه داده شد.
وی افزود: در دیدار با هیات امنیتی مصری تاکید کردیم که آشتی ملی تنها کلید عبور از بحران ها و مواجهه با معامله قرن و پروژه صهیونیست ها است.
مزهر افزود که هیات مصری نیز تاکید کرد که تا حاصل شدن آشتی ملی میان گروه های فلسطینی در این مساله نقش آفرینی و جزء اولویت های آنها خواهد بود.
هیات امنیتی مصری که روز چهارشنبه وارد نوار غزه شده بود روز جمعه پس از دیدار با مسئولان جنبش حماس و هیات ملی فلسطین برای راهپیمایی های بازگشت و دیگر گروه های فلسطینی از طریق گذرگاه بیت حانون از این گذرگاه خارج شد.
خاورو*9366*1436*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال