روحانی با آیت الله سیستانی دیدار می کند

بغداد - ایرنا - دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفر به عراق با مرجعیت عالی این کشور حضرت آیت الله سیدعلی سیستانی دیدار می کند.

'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد دقایقی پیش به خبرنگار ایرنا گفت که دکتر روحانی در سفر سه روزه به عراق با مرجعیت عالی این کشور نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.
وی بررسی راهکارهای تقویت روابط دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را از مهمترین اهداف سفر رسمی رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق اعلام کرد.
مسجدی افزود: پرونده های جاری میان دو کشور در حوزه های انرژی، قرارداد 1975، آب و روادید از موضوعات مهم مذاکرات دکتر روحانی با مقامات عراق است.
گفتگو با مقامات مختلف عراقی در دیدار آنان با رئیس جمهوری اسلامی ایران و زیارت عتبات عالیات از مهمترین برنامه های سفر روحانی به عراق اعلام شده است.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه عراق 23 دیماه در سفری پنج روزه به عراق با مقامات مختلف این کشور در بغداد و نیز شهرهای اربیل، سلیمانیه، کربلا و نجف دیدار و گفتگو کرده بود.
وی در حاشیه این سفر از دیدار رسمی قریب الوقوع دکتر روحانی به عراق خبر داده بود.
قرار است دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی رئیس جمهوری و نخست وزیر عراق، در راس یک هیات بلندپایه روز دوشنبه وارد بغداد پایتخت عراق شود.
این نخستین سفر دکتر روحانی به عراق و دومین سفر در سطح ریاست جمهوری ایران به این کشور است.
خاورم*6**380*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال