مقام سازمان شانگهای در گفت و گو با ایرنا؛

از سیاست های تهران حمایت می کنیم

پکن - ایرنا - مشاور دبیرکل سازمان همکاری شانگهای، روابط با ایران را برای این سازمان بسیار مهم توصیف کرد و گفت: سازمان همکاری شانگهای از سیاست های تهران به ویژه در زمینه همکاری های اقتصادی و مبارزه با تروریسم حمایت می کند.

'ولادیمیر زاخاروف' روز شنبه در گفت و گو ایرنا خاطر نشان کرد: ایران یکی از بازیگران بسیار مهم منطقه است و در سازمان همکاری شانگهای هم نگرش خوبی نسبت به افزایش همکاری ها با ایران وجود دارد.
سازمان همکاری شانگهای یک سازمان بین ‌المللی است که در 15 ژوئن سال 2001 میلادی در شهر «شانگهای» تاسیس شد.
چین، روسیه، هند، پاکستان، قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان از اعضای اصلی این سازمان و جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، مغولستان و بلاروس نیز از اعضای ناظر این سازمان هستند.
مشاور دبیرکل سازمان همکاری شانگهای با بیان اینکه ایران و سازمان همکاری شانگهای روابط دوستانه ای با یکدیگر دارند تصریح کرد: کشورهای این سازمان دارای مناسبات مطلوب و همکاری های نزدیکی با ایران هستند و در آینده نیز می توانند این روابط را توسعه دهند.
او گفت: که روابط نزدیک با ایران و دوستانه بودن مناسبات نشان می دهد که طرفین می توانند در زمینه های مختلف با یکدیگر همکاری خوبی برقرار کنند.
زاخاروف اظهار داشت: جایگاه راهبردی ایران باعث شده است تا کشورهای مختلف از جمله اعضای سازمان با ایران مناسباتی دوستانه برقرار کنند و به دنبال توسعه روابط باشند.
به گفته وی ایران به عنوان یکی از اعضای سازمان همکاری شانگهای به ‌سبب همجواری منطقه‌ای و موقعیت استراتژیک آن می تواند سازمان را در تحقق اهدافش یاری دهد.
مشاور دبیرکل سازمان همکاری های شانگهای تصریح کرد: مبادلات تجاری ایران با کشورهای عضو این سازمان یکی از ظرفیت های تقویت روابط تهران با سازمان است.
اهداف سازمان همکاری شانگهای شامل تقویت اعتماد متقابل و حسن همجواری و دوستی بین کشورهای عضو این سازمان، تشویق و ترغیب کشورهای عضو به همکاری های موثر در قلمروهایی مانند سیاسی، اقتصادی و تجاری، علمی و فنی، فرهنگی، آموزشی، انرژی راه، حفظ محیط زیست و غیره، تلاش مشترک برای حفظ و تامین صلح و امنیت و ثبات جهان و ایجاد نظم نوین بین المللی است.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال