معاون فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی:

نشریات دانشگاهی فضایی برای بیان نظرهای مختلف باشد

تهران -ایرنا- معاون فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: نشریات دانشگاه علامه باید محل چالش و گفت و گوی میان نقطه نظرهای مختلف تبدیل شود، از این رو دانشگاه از فعالیت همه سلایق و نظرها در چارچوب قانون دفاع می کند.

وحید شالچی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا درباره میزان آزادی عقیده و فعالیت در نشریات دانشجویی علامه طباطبایی اظهار کرد: این دانشگاه در نظر دارد با فراهم کردن حداکثر آزادی برای دانشجویان، نشریات داخلی به محلی برای چالش و گفت و گو میان نقطه نظرهای مختلف تبدیل شود.
وی افزود: فضای نشریات دانشجویی باید به گونه ای باشد که دانشجویان بتوانند درباره موضوعات مهم و اساسی کشور ایده های خود را مطرح کنند، اما مرزهای آزادی را قانون کشور مشخص می کند.
معاون فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به روند رو به رشد این دانشگاه در عرصه فرهنگی یادآور شد: دانشگاه در حوزه فرهنگی مسیر رو به رشدی را در پیش گرفته که علاوه بر کارکردهای معاونت فرهنگی، مأموریت های جدیدی را هم پیگیری می کند.
به گفته شالچی، ساماندهی انتشارات برای چاپ آثار دانشجویان، نوآوری و کارآفرینی اجتماعی معطوف به حل مسائل جامعه از جمله اولویت های معاونت فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی است.
وی با اشاره به اینکه هدف معاونت فرهنگی دانشگاه علامه، بحث مسوولیت اجتماعی دانشگاه و مردمی کردن دانش است، خاطر نشان کرد: تقویت و ارتقاء فرهنگ دانشگاهی شامل ارزش هایی مانند عقلانیت، مدارا، گفت و گو و عقلانیت و تحمل از دیگر اولویت های معاونت فرهنگی است.
معاون فرهنگی دانشگاه معتقد است دانشگاه علامه باید به عنوان یک دانشگاه تخصصی علوم انسانی کشور نقش خود را در مجموعه نظام دانشگاهی ایفا کند.
شالچی ادامه داد: معاونت فرهنگی سعی می کند دانشگاه را به مکانی برای ظهور عرصه نوآوری و ابداع دانشجویان تبدیل کند.
وی با اشاره به توجه دانشگاه به اهداف فرهنگی مناسب نظام دانشگاهی و اسناد بالادستی، تأکید کرد: با توجه به این اهداف جامع تمرکز دانشگاه بر تشویق دانشجویان به فعالیت های فرهنگی، ارتقاء سرمایه اجتماعی و فرهنگی دانشجویان است.
این معاون فرهنگی با اشاره تأکید دانشگاه بر حضور دانشجویان در عرصه های سیاستی و فرهنگی گفت: نه تنها سیاست های فرهنگی باید معطوف به دانشجو باشد، بلکه در مرحله تصمیم سازی و سیاست گذاری، مرحله ارزیابی و بازاندیشی سیاست ها نیز باید دانشجویان حضور داشته باشند.
شالچی درباره فعالیت دانشگاه در جهت کشف استعدادهای دانشجویان سایر دانشگاه ها افزود: تمرکز دانشگاه علامه طباطبایی برای اهالی این دانشگاه و دانش آموختگان آن است، اما براساس موازنه های وزارت علوم با دانشجویان سایر دانشگاه ها و حتی خارج از ایران نیز همکاری های وجود دارد.
**9491**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال