نمایشگاه فروش بهاره تهران آغاز به کار کرد

تهران- ایرنا- نمایشگاه فروش بهاره تهران به منظور حمایت از کالای ایرانی از امروز (سه شنبه) با حضور استاندار تهران در مصلی امام خمینی (ره) آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، نمایشگاه فروش بهاره تهران از 14 تا 20 اسفندماه به مدت هفت روز در چهل‌سرای مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود.
در این نمایشگاه همه ملزومات و نیازهای شهروندان از جمله انواع لوازم آشپزخانه، لوازم منزل، چراغ های تزئینی، پوشاک، کیف و کفش، کالای خرازی، فرش، قالی و قالیچه، شال و روسری، شیرینی و شکلات، حبوبات، آجیل و خشکبار، سوغات و مواد شوینده شهرستان های مختلف برای روزهای پایان سال و عید نوروز یکجا ارایه و با تخفیف در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
این نمایشگاه با شعار «با تعصب به دنبال کالای ایرانی بگردیم» با حضور تولیدکنندگان داخلی در بیش از 570 غرفه برگزار می شود که همه کالاها و اجناس عرضه شده در آن شامل 10 تا 30 درصد تخفیف است.
«انوشیروان محسنی ‌بندپی» استاندار تهران در حاشیه نخستین روز افتتاح این نمایشگاه گفت: با توجه به عملکرد مناسب فروشگاه‌های بهاره در آستانه نوروز در سال های گذشته، امسال نیز قرار شد تا شاهد برگزاری این نمایشگاه ها در نقاط مختلف شهر تهران باشیم.
وی اظهارداشت: بخش عمده عرضه‌کنندگان کالا در این نمایشگاه تولیدکننده هستند، به همین منظور قیمت کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه با بازار تفاوت قابل توجهی دارد.
وی تصریح کرد: کالاها براساس کیفیت مورد ارزیابی قرار گرفته و قیمت گذاری شده است، ضمن اینکه ارزیابی‌ها و نظارت‌های کافی بر روی آن صورت می‌گیرد.
استاندار تهران گفت: ‌عرضه کالاهای اساسی از جمله شکر، برنج و تخم‌مرغ در این نمایشگاه‌ها در دستور کار است، اما برای عرضه گوشت و مواد پروتئینی در این نمایشگاه به لحاظ بهداشتی برنامه‌ای نداریم.
وی با بیان اینکه گوشت مورد نیاز مردم تامین است، افزود: عرضه گوشت تنظیم بازاری در تعاونی ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می شود.
وی با بیان این که هدف از برگزاری این نمایشگاه ها رضایت شهروندان است، ادامه داد: همچنین دو نمایشگاه فروش بهاره در بوستان ولایت و فرهنگسرای خاوران نیز در حال برپایی است.
دراین پیوند «قاسم نوده فراهانی» رئیس اصناف اتاق تهران گفت: هدف از برگزاری چنین نمایشگاه هایی حمایت از تولید داخلی و عرضه کالاها با قیمت های مناسب است.
به گفته وی، قیمت این کالاها براساس ارزیابی کیفیت با درصدی سود برای تولید کنندگان تعیین شده است.
به گزارش میدانی خبرنگار ایرنا، در این نمایشگاه هرکیلوگرم پسته 200 هزارتومان، مغز فندوق 160 هزارتومان، انجیر 135 هزارتومان، مویز 55 تا 60 هزارتومان، انواع اسنک 40 هزارتومان، زیتون بین 13 تا 25 هزارتومان، کنار 13 هزار و 500 تومان و بادام زمینی 50 هزارتومان عرضه شده است.
در بخش پوشاک نیز پیراهن مردانه 65 هزارتومان، تی شرت 25 هزارتومان و کت و شلوار 250 هزارتومان به فروش می رسد.
برخی غرفه داران قیمت عرضه کالاها در این نمایشگاه را بر اساس نرخ اتحادیه ها اعلام کرده اند.
اما برخی، علت بالا بودن بهای کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه را علاوه بر گرانی ها نسبت به سال گذشته، افزایش نرخ بهای اجاره غرفه ها نیز دانسته اند بطوری که سال گذشته هر غرفه نزدیک هشت میلیون تومان اجاره می شد که امسال این رقم به 10 میلیون و 400 هزارتومان رسیده است.
شهروندان رضایت چندانی نسبت به قیمت مواد غذایی از جمله آجیل و خشکبار در این نمایشگاه نداشتند و می گفتند که این نرخ ها همان قیمت بازار است، اما در بخش پوشاک احساس رضایتمندی از قیمت ها بیشتر بود تا جایی که غرفه داران می گفتند پوشاک را حداقل 30 هزار تومان کمتر از قیمت بازار عرضه می کنند.
یکی دیگر از شهروندان ضمن انتقاد از قیمت ها در نمایشگاه گفت: قیمت هرکیلو نشاسته درجه یک در بازار مولوی 6 هزارتومان و عناب 30 هزارتومان است درحالی که در این نمایشگاه، نشاسته درجه دو به میزان 250 گرم پنج هزارتومان و عناب 45 هزارتومان به فروش می رسد.
نمایشگاه فروش بهاره (حمایت از کالای ایرانی)،‌ از امروز (سه شنبه)، 14 اسفندماه تا 20 اسفندماه به مدت هفت روز در چهل‌سرای مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود؛ این نمایشگاه همه روزه از ساعت 11 صبح تا 9 شب و جمعه‌ها از ساعت یک عصر تا 9 شب پذیرای شهروندان است.
اقتصام**9186 **2022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال