در گفت وگو با ایرنا:

علمی کاربردی های فاقد محیط کار از پذیرش دانشجو منع می شوند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: از سال آینده تمامی مراکز رسمی علمی کاربردی باید دارای محیط کار اختصاصی شده یا تفاهم نامه استفاده از محیط های کار دستگاه های دولتی و خصوصی را ارائه دهند در غیر این صورت پذیرش دانشجو در این مراکز متوقف می شوند.

محمدحسین امید روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی برای سال 98تنها در صورتی است که مرکز محیط کار اختصاصی ایجاد کرده یا تفاهم نامه با محیط کار دستگاه های دولتی یا خصوصی را به سازمان علمی کاربردی ارائه دهد
وی افزود: تمامی دانشجویان علمی کاربردی باید از محیط های کار بهره منده شوند چرا که تجهیز مراکز علمی کاربردی به محیط های کار باعث ارتقای کیفیت علمی و مهارتی دانشجویان می شود. دانشجو در محیط کار و با گذران کارورزی در این محیط ها باعث ارتقای کیفیت می شود.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی تصریح کرد: مراکز علمی کاربردی مهلت کوتاهی برای تجهیز خود به محیط های کاری دارند. این مراکز می توانند با کارخانه ها، کشت و صنعت ها و محیط های فرهنگی و هنری قرارداد بسته و از محیط های کاری آن ها استفاده کنند.
امید با تاکید بر اینکه سطح بندی مراکز برای دانشگاه علمی کاربردی مساله ای مهم تلقی می شود، عنوان کرد: سطح بندی سال آینده مراکز با دقت بالاتری صورت گرفته و معیارها نیز اصلاح می شود. در این صورت، تعداد قابل قبولی از مراکز در سطح یک قرار می گیرند. در سطح بندی قبلی به دلیل نبود دقت لازم و جدی نگرفتن مراکز به نتایج واقعی دست نیافتیم.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: مراکز اکنون به این نتیجه رسیده اند که دانشگاه علمی کاربردی در بررسی و ارزیابی عملکرد جدی است و می دانند که برای نتایج نیز ارزش قائل هستیم. با مراکزی که در سطح چهار قرار گرفته اند، به طور جدی برخورد می کنیم و مراکز سطح یک از حمایت هایی برخوردار می شوند.
وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت از اصلی ترین اهداف دانشگاه علمی کاربردی است، بیان داشت: در راستای سیاست ماموریت گرایی، خوشه بندی رشته ها نیز صورت می گیرد. این اقدام به تخصصی شدن مراکز کمک می کند. برای نمونه در مرکز فرهنگ و هنر رشته های موسیقی، تئاتر و سینما در یک خوشه قرار می گیرد و آن مرکز تنها در خوشه خود مجاز به دریافت دانشجو است.
امید در پایان اظهار کرد: نتایج خوشه بندی هنوز قابل ارائه نیست و امید داریم تا پایان سال در دو هفته باقی مانده، نتایج به تصویب کمیته تخصصی گسترش رسیده و اعلام شود. این اقدام نیز به تخصصی شدن مراکز کمک بسیاری کرده و افزایش کیفیت را به دنبال دارد.

**9283**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال