معاون حقوقی وزارت علوم:

مسئولان استانی در برابر ادغام مراکز علمی مقاومت می کنند

تهران - ایرنا - معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نگاه های منطقه ای و بخشی نگری برخی فرمانداران، ائمه جمعه و نماینده های مجلس در یک استان برای حفظ یک دانشگاه، مانع از ادغام موسسه های آموزش عالی می شود.

حسین سیمایی صراف روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، اظهار کرد: این مسئولان بر این باور هستند که اگر دانشگاهی در شهرشان منحل، ادغام یا به دانشگاه بزرگتر ملحق شود، ممکن است عملکرد آنها را در منطقه ضعیف نشان دهد.
سیمایی افزود: ارزیابی ها و تحلیل های فوق باعث می شود که افراد ذینفع سیاسی در کشور مقاومت کرده و به آمایش تن ندهند.
وی از دیگر چالش های پیش روی ادغام دانشگاه ها در راستای طرح آمایش آموزش عالی را مقاومت و جلوگیری از ادغام موسسه ها و دانشگاه ها از طرف ذینفعان دانشگاه های غیر دولتی عنوان کرد و گفت: به رغم تمامی موانع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عزم جدی برای آمایش و ادغام مراکز علمی و دانشگاهی دارد.
معاون حقوقی وزیر علوم در ادامه با بیان اینکه یکی از نتایج آمایش آموزش عالی، کوچک سازی است، ادامه داد: کوچک سازی منجر به چابک شدن و ارتقا کیفیت دانشگاه ها و همچنین باعث اعتبار مدرک ایران در خارج و داخل کشور می شود.
سیمایی پیشتر نیز به ایرنا گفته بود که موسسه ها و دانشگاه های غیرانتفاعی بزرگتر، ادغام با موسسه ها و دانشگاه های غیرانتفاعی کوچکتر را به دلیل مسائل مالی نمی پذیرند.
یادآور می شود که تعداد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هم اکنون به 2 هزار و 563 رسیده است که به دلیل کاهش تعداد دانشجو این رقم، روند کاهشی دارد.
براساس اعلام مسئولان وزارت علوم با ادغام واحدهای کوچکتر ذیل مجموعه های بزرگتر دانشگاهی، تعداد دانشگاه های دولتی به 60 تا 70 دانشگاه خواهد رسید.
**9465** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال