صادرات سیب و پرتقال از 15 اسفندماه ممنوع می شود

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر صادرات گمرک جمهوری اسلامی ایران بخشنامه ای به گمرکات اجرایی سراسر کشور ابلاغ کرد که براساس آن صادرات سیب و پرتقال از پانزدهم اسفند ماه تا 15 فروردین ماه ممنوع می شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از گمرک «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت هشتم اسفندماه در نامه ای به رئیس کل گمرک خواست با توجه به تصمیمات نهمین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی و جلسه تنظیم بازار که با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری برگزار شده بود صادرات سیب و پرتقال برای یک ماه (از 15 اسفندماه تا 15 فروردین ماه) ممنوع شود.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران دوازدهم اسفندماه در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای 40 سال مدیریت جهادی در محل مصلای تهران در جمع خبرنگاران گفت: ذخایر میوه شب عید کافی است و هیچ نیازی به واردات میوه برای تنظیم بازار شب عید نداریم.
«حسین شیرزاد» گفت: اکنون 70 هزار تن سیب درختی و پرتقال برای تنظیم بازار شب عید تامین است.
وی با اعلام اینکه قرار است میوه های تنظیم بازاری 12 تا 17 درصد زیر قیمت به بازار عرضه شود، افزود: این محصولات در هفته آخر اسفند ماه تعیین قیمت و در مراکز مستقیم عرضه تنظیم بازار، میادین میوه و تره بار و فروشگاه های تعاونی مصرف عرضه می شوند.
اقتصام**9132**2022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال