وزارت صنعت

تراز تجاری حوزه نساجی در 10 ماهه امسال مثبت شد

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت از برتری آمار صادرات این حوزه در مقایسه با واردات در مدت 10 ماهه امسال ( منتهی به دی) خبر داد.

«افسانه محرابی» امروز (دوشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: 260 هزار تن انواع محصولات حوزه نساجی، پوشاک به همراه چرم و کفش در 10 ماهه امسال به ارزش 955 میلیون دلار صادر شد.
به گفته این مقام مسئول، میزان کالای وارداتی این بخش در مدت یاد شده 339 هزار تن به ارزش 947 میلیون دلار ثبت شد.
محرابی اضافه کرد: مقایسه میزان صادرات از نظر وزنی و ارزشی نسبت به دوره مشابه پارسال به ترتیب 18.7 درصد و 6.5 درصد رشد و در واردات به ترتیب 38.4 درصد و 36 درصد افت نشان می دهد.
وی خاطرنشان کرد: اکنون با توجه به توانمندیهای تولید داخل، مشکلی در تامین اقلام و مایحتاج مورد نیاز مردم بویژه پوشاک برای شب عید و ایام پایانی سال گزارش نشده است.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت ابراز امیدواری کرد : براساس همکاری تشکلها و انجمنهای مربوطه، پوشاک و کالاهای نساجی مورد نیاز جامعه به شکل مطلوبی تامین و بازار مدیریت شود.
به گزارش ایرنا، جمهوری اسلامی ایران از توانمندی بالایی در صنعت پوشاک برخوردار است و گردش مالی آن سالیانه 14 میلیارد دلار برآورد می‌شود و
نیاز سالیانه پوشاک کشور 520 هزار تن برآورد شده است و این صنعت از اشتغال بالا، سرمایه بری کم و ارزش افزوده مناسب می‌تواند در شرایط تحریم، نقش موثری در تولید و اشتغال داشته باشد.
اقتصام*3065**1559

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال