دادگاهی کردن فوتبال ایران با آدرس هدایتی

تهران - ایرنا - «چه افراد ورزشی و چه افراد غیر ورزشی بدانند هر چه که پول از هدایتی گرفته‌اند پول مردم بوده و باید بیایند پس بدهند تا دادسرا به آن ورود نکند».

به گزارش ایرنا، این بخشی از صحبت های نماینده دادستان در حاشیه دادگاه «حسین هدایتی» ابربدهکار بانک سرمایه بود.
اعلام نماینده دادستان مبنی بر بازگشت بخش های بی حساب این متهم، موجب شده تا برخی از مدیران فوتبالی ایران به شدت احساس نگرانی کنند زیرا در چند سال گذشته همواره نام هدایتی به عنوان یک کلان سرمایه دار در بخش فوتبال به گوش می رسید تا جایی که سرمایه گذاری وی در این رشته، تیم فوتبال استیل آذین را به قهرمانی لیگ آزادگان و حضور در لیگ برتر رساند.
البته کمک های هدایتی به فوتبال و باشگاه ها تنها به تیم فوتبال استیل آذین منتهی نشد بلکه به گواه این متهم، او بارها در جریان قرارداد بازیکنان به تیم فوتبال پرسپولیس تهران، کمک هایی به این باشگاه بزرگ و پرطرفدار داشته است. وی همچنین مدعی شد یک میلیارد تومان به تیم ملی فوتبال ایران کمک و بخشی از حقوق معوقه کارلوس کی روش سرمربی پیشین تیم ملی ایران را پرداخت کرده است.
حال و در شرایطی که پای هدایتی به دادگاه مفاسد اقتصادی باز شده و نماینده دادستان نیز ضرب الاجل برای بازگشت پول های بیت المال تعیین کرده است، آیا امکان دارد که تمامی بازیکنان و تیم هایی که از این ابربدهکار بانکی پول گرفتند در دادگاه حاضر شوند؟
بدون شک پاسخ این پرسش منفی است زیرا شیوه تعامل مدیران فوتبالی و برخی از پیشکسوتان پرسپولیس و فوتبال ایران با هدایتی موجب تزریق چنین رقم هایی به باشگاه شده و در ادامه به عنوان حق قرارداد به بازیکنان فوتبال پرداخت شد. بنابراین کسانی که این بدهکار بانکی پول قرارداد آنان را به باشگاه پرداخت کرده مشکلی ندارند اما در این زمینه مدیرانی باید پاسخگو باشند که برای ماندگاری خود در پست مدیریت موفقیت های زودگذر را بهانه کرده و برای این امر خرید ستاره ها را در دستور کار قرار دادند. آنان در هنگام دریافت پول های کلان و جوایز 400 سکه ای نه تنها از منبع پول های هدایتی سوالی نکرده بلکه به شایعات رسانه ای در مورد این ابربدهکار بانکی توجهی نداشتند.
همچنین یکی از دلایل اصلی کمک های مالی و بدون حساب هدایتی به سرخپوشان پایتخت کسب اعتبار و شهرت بود. زیرا وی با استفاده از برند پرسپولیس و هواداران بی شمار این تیم به دنبال جایگاهی در سطح جامعه برای توسعه سرمایه داری خود می گشت. البته در کنار این امر نباید از ارتباط مدیران ورزشی با این سرمایه دار چشم پوشی کرد.
هر چند که میزان این بذل و بخشش های مشخص نیست اما مدیران فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس هیچگاه منکر تزریق پول هدایتی نیستند بلکه از وی به عنوان یک هوادار یاد می کنند که در شرایط سخت توانسته مبلغ قرارداد بسیاری از ستاره ها را پرداخت کند.
حال که منبع بذل و بخشش های بی حساب عابر بانک فوتبال ایران مشخص شده، دادگاه و دستگاه های نظارتی باید بدون هیچ اغماضی مدیران فوتبالی ایران را احضار کنند. همچنین مجموعه فدراسیون فوتبال به عنوان متولی این ورزش و ناظر قراردادها باید پاسخگو باشد که چگونه یک فرد شناخته شده که در پاره ای از مواقع شایعاتی پشت سر وی در جامعه و رسانه ها شنیده می شد چگونه در اردوی تیم ملی حاضر می شود و حقوق معوق سرمربی پیشین این تیم را پرداخت می کند.
لازم است در این زمینه مسوولان نظارتی کشور در زمینه ورود پول های بی حساب و کتاب پول های یک ابربدهکار بانکی به فوتبال ایران بررسی های لازم را انجام دهند و در این زمینه نیز تحت تاثیر برخی از هجمه های رنگی قرار نگیرند زیرا استمرار چنین رویه ای در فوتبال بدون شک فساد آفرین و در آینده نیز بر نتیجه گیری تیم های تاثیر مستقیم و غیر مستقیم خواهد داشت.
ورزشی**2052**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال