وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

ابهام اساسنامه دانشگاه های غیردولتی برطرف شد

تهران – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: یک بند از اساسنامه دانشگاه های غیردولتی مربوط به نحوه تسویه حساب های اعضای هیأت موسس ابهام داشت که تغییر کرد.

منصور غلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا، افزود: یکی از بندهای مربوط به تسویه حساب های مالی بعد از پایان فعالیت دانشگاه های غیرانتفاعی به تازگی اصلاح شده است که البته عنوان اصلاح اساسنامه به آن تعلق نمی گیرد.
وی اظهار کرد: در این ماده از اساسنامه، تکلیف سرمایه های اعضای هیأت موسس مشخص شد چرا که پیش از این ابهام داشت. با اصلاح این بند، سرمایه های اعضای هیأت موسس از دست نمی رود و تسویه حساب مالی برای آنها انجام می شود.
روز گذشته علی آهون منش دبیرکل اتحادیه دانشگاه های غیردولتی در این باره به ایرنا گفته بود که در گذشته اگر کسی از اعضای اتحادیه که در دانشگاه های غیردولتی سرمایه گذاری کرده، فوت یا استعفا می کرد یا تصمیم به انحلال موسسه می گرفت، اموال سرمایه گذاری شده فرد به دولت می رسید.
با پیگیری های مستمر اتحادیه دانشگاه های غیردولتی از وزارت علوم، اساسنامه این دانشگاه ها توسط وزارتخانه بر اساس اختیاراتی که داشت، اصلاح شد.
اتحادیه دانشگاه های غیردولتی از 15 سال گذشته تاکنون فعال است و حدود 257 دانشگاه و موسسه غیردولتی عضو این اتحادیه هستند.
**9492** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال