تیمی که نیاز به حمایت دارد؛

عزم راسخ پابرهنه های فوتبال برای فتح دوباره آسیا

تهران - ایرنا - بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در حالی برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا آماده می شوند که امیدوار به حمایت مالی مسئولان فدراسیون فوتبال پیش از اعزام هستند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، چهارمین اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران برای اعزام به رقابت های قهرمانی آسیا که قرار است از 16 تا 26 اسفندماه به میزبانی کشور تایلند برگزار شود از 6 اسفندماه در کمپ تیم های ملی آغاز شده است.
پیش از این سه اردو در شهرهای بوشهر و بندرعباس برگزار شد تا ساحلی بازان، آمادگی جسمی و تاکتیکی خود را حفظ کنند.
در حاشیه تمرین پابرهنه های فوتبال با تعدادی از آنها به گفت و گو نشستیم که همه آنها هرچند از پرداخت نشدن پاداش های عقب افتاده که قطعا ارزش آن در وضعیت کنونی اقتصادی به یک سوم رسیده، گله داشتند، اما به پیگیری ها مسئولان فدراسیون برای حمایت مالی پیش از اعزام امیدوارند.

**بهزادپور: قهرمانی آسیا را می خواهیم
«حمید بهزادپور» در خصوص آخرین شرایط تیم ایران، گفت: آخرین اردو پیش از اعزام به رقابت های قهرمانی آسیا در تهران آغاز کردیم و امیدواریم در مسابقات پیش رو نیز موفق عمل کرده و علاوه بر کسب سهمیه رقابت های جهانی پاراگوئه 2019، به مقام قهرمانی آسیا برسیم.
وی با اشاره به رقابت ایران با عراق و عمان در مرحله گروهی، توضیح داد: این تیم ها فیزیک بدنی خوبی دارند و کار سختی مقابل آنها خواهیم داشت.
ملی پوش تیم ساحلی ایران در خصوص تیم هایی مانند امارات، ژاپن و عمان که با داشتن دو عنوان قهرمانی حریفان سختی برای ایران محسوب می شوند، اظهار داشت: تیم ایران رنکینگ سوم جهان را در اختیار دارد و امیدواریم با دعای خیر مردم و شکست تیم های قدرتمند این دوره از مسابقات، جایگاه خود را در رنکینگ ارتقاء دهیم.
بهزادپور ادامه داد: دیدارهای نخست هر تورنمنتی سخت است و بازی اول ما مقابل تیم عمان خواهد بود که باید به پیروزی برسیم. با این حال، کسب سهمیه و مقام قهرمانی آسیا برای همه بازیکنان قابل دسترس است.
وی در خصوص تغییر اردو از شهر بوشهر به تهران بیان کرد: آب و هوای شهر بوشهر در زمان سرمای تهران مناسب برگزاری اردو بود؛ ولی در این زمان که آب و هوایی تهران مساعد است، کادر فنی ترجیح داد که ادامه تمرینات در پایتخت انجام شود.
بازیکن تیم فوتبال ساحلی درخصوص پاداش های معوقه که هنوز پرداخت نشده بیان کرد: خانم «پریا شهریاری» رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی و سایر مسئولان فدراسیون فوتبال در تلاش هستند که تا پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا پاداش های تیم ملی را پرداخت کنند.

**مختاری: بدون دیدارهای تدارکاتی هم موفق می شویم
«محمدعلی مختاری» درباره مصدومیت های تعدادی از بازیکنان، گفت: مصدومیت ها بازیکنان جزئی است که نمی تواند به تیم ضربه بزند و فقط «محمداحمد زاده» همچنان مصدوم است که امیدواریم پیش از اعزام به مسابقات روند درمانی وی به خوبی پیش رود.
وی درباره حریفان ایران بیان کرد: سرمربی تیم فوتبال عراق ایرانی است، اما از بازیکنان آنها شناخت زیادی نداریم. با تیم عمان قبلا رو به رو شده ایم و از نحوه بازی آنها شناخت داریم. حریفان سختی داریم، اما تیم ایران عنوان دار رقابت های جهانی و آسیایی است و برای دفاع از این مهم تلاش می کنیم.
ملی پوش فوتبال ساحلی ایران با اشاره به برگزار نشدن دیدارهای تدارکاتی برای تیم ملی، اظهار داشت: معمولا پیش از برگزاری مسابقات اصلی، باید تعدادی بازی دوستانه برای آمادگی بیشتر برگزار شود که به دلایلی این مهم برآورده نشد. البته یک دیدار دوستانه در بوشهر مقابل تیم بندرعباس برگزار کردیم ولی نبود مسابقات تدارکاتی نمی تواند به تیم ملی ضربه بزند.
مختاری درباره حریفان ایران در این دوره از رقابت ها، گفت: ژاپن مهمترین حریف ایران است که از یک بازیکن خوبی برزیلی در خط دفاع استفاده می کند. باید قبول کنیم که آنها کیفیت بازیکنان ایران را ندارند و تیم ملی می تواند در این مسابقات به پیروزی برسد.
ملی پوش ساحلی ایران در خصوص پرداخت نشدن پاداش های بازیکنان اظهار داشت: به رغم کسب مقام سوم جهان هنوز بخشی از این پاداش ها باقی مانده که امیدوارم پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا پرداخت شود.
وی با اشاره به اینکه حداکثر قرارداد بازیکنان ساحلی در لیگ برتر مبلغ 40 میلیون تومان است، افزود: بازیکن ساحلی که افتخارات متعدد آسیایی و جهانی را کسب کرده اند به حمایت بیشتری نیاز دارند.
مختاری درباره وضعیت فوتبال ساحلی باشگاه های ایران گفت: باشگاه ها از نظر مالی در وضعیت مناسبی نیستند و بیشتر سعی می کنند که از بازیکن بومی برای مسابقات لیگ بهره برده و هزینه نکنند. از طرفی امکان لژیونر شدن نیست چون سطح رقابت های لیگ ایران بالاتر از خارج از کشور است و رقابت های باشگاهی برون مرزی در حقیقت تورنمنتی یک ماه است.

**معصومی زاده: بیشتر تیم های آسیایی برای کسب قهرمانی خیز برداشته اند
«محمد معصومی زاده» بازیکن بوشهری تیم فوتبال ساحلی ایران گفت: تیم های مانند لبنان، امارات و به خصوص ژاپن بازی های دوستانه زیادی از جمله با برزیل برگزار کردند تا در رقابت های پیش رو که در حقیقت کسب سهمیه برای رقابت ها جهانی پاراگوئه است به موفقیت برسند.
وی ادامه داد: قطعا بازی های آسانی در پیش نداریم ولی تیم فوتبال ساحلی ایران یکی از قدرت های آسیا و جهان است و خوشبختانه امکانات لازم در کمپ تیم های ملی نیز فراهم شده و به موفقیت در مسابقات پیش رو خوشبین هستیم.
**درا:به هماهنگی مناسب نزدیک شده ایم
«احسان درا» دیگر بازیکن تیم فوتبال ساحلی به ایرنا، گفت: قرار بود یک اردو در کشور برزیل برگزار کنیم که به دلیل شرایط خاصی که رخ داد این امکان فراهم نشد. با این حال، کادر فنی برای آمادگی بازیکنان تلاش لازم را انجام می دهند و پیش از مسابقات می توانیم به هماهنگی کافی برسیم.
ملی پوش ساحلی ایران در خصوص تیم عمان هم گروه ایران، توضیح داد: هرچند عمان تیم فیزیکی و محکمی است، اما هدف ما کسب سهمیه جهانی و عنوان قهرمانی آسیا است.

**شیرمحمدی: تیم ملی، ترکیبی از جوان ها و باتجربه ها است
«مهدی شیرمحمدی» گفت: پیش از این برای رقابت های بین قاره ای در کشور پرتغال اردو زده بودیم که برای بازیکنان جوانی مانند من خوب بود. زیرا ترکیب تیم ملی فوتبال ترکیبی از 5 جوان و سایر باتجربه ها است.
وی با اشاره به اینکه دومین مسابقات رسمی را با تیم ایران تجربه خواهد کرد، افزود: تیم ملی فوتبال ساحلی ایران برای حریفان آسیایی، بسیار قوی و ترسناک است.

**پیرامون:با همین بضاعت توان قهرمان شدن داریم
«سعید پیرامون» با اشاره به اینکه پس از حضوری موفق در رقابت های بین قاره ای، برای اردوهای پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شده است، گفت: معتقدم اگر دیدارهای تدارکاتی با حریفان قدری برگزار می شد، در روند آمادگی تیم ملی تاثیر به سزایی داشت. البته با همین بضاعت هم می توان به مقام نخست آسیا رسید.
پیرامون در خصوص بازیکن سازی در فوتبال ساحلی بیان داشت: در شهرهای مختلف کشور مانند چابهار، استعدادهای زیادی وجود دارد. البته به دلیل دور بودن از پایتخت، این استعدادها به خوبی دیده نمی شود. البته اخیرا توجه بهتری به بازیکنان مستعد می شود تا آنها هم به تیم ملی دعوت شوند.
همچنین «علی میرشکاری» که از سال 2016 به تیم ملی بزرگسالان دعوت می شود و سابقه بازی در رقابت های آسیایی، جهانی، قاره ای و پرشین کاپ را دارد نیز امیدواراست پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا، پاداش های معوقه پرداخت شود.
ورزشی**9029**3783**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال