دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی :

نحوه ارسال اسناد به شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد

تهران - ایرنا - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: با ابلاغ رئیس جمهوری، اسناد قبل از تصویب در شورا نسخه اولیه آن باید از سه فیلتر سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور و معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای بررسی اصلاحات و اعتراضات، گذر کند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار دانشگاه ایرنا، حجت الاسلام سعید رضا عاملی پس از آنکه دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی را بر عهده گرفت در چند سخنرانی خود از طولانی شدن طرح ها و لایحه ها در این شورا خبر داد و تاکید کرد که فرایندهای مصوبات شورا سریع تر باشد.
وی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا، اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی یک نظام پارلمانی و تصمیم سازی محسوب می شود، بنابراین به جریان افتادن مسیر مصوبات باید در قالب لایحه و طرح باشد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزود: اگر یک دستگاه ذی نفع، موضوعی را در قالب لایحه به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کند، فرایندهایی نظیر حک و اصلاحات در تعارضات حقوقی، پیش بینی تامین منابع انسانی و مالی مورد نیاز توسط دبیرخانه صورت می گیرد که در نهایت یک سند تنقیح شده در قالب لایحه تهیه می شود.
عاملی با اشاره به سایر مراحل برای تصویب سریعتر لوایح و طرح ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به دستگاه ها و پیوست سند ملی به این ابلاغیه، روال مصوبات در زیر مجموعه این شورا سریعتر از گذشته انجام خواهد شد و اگر مسیر در نظر گرفته شده به درستی طی شود، اجرایی شدن سند هم نوعی تضمین محسوب می شود.
**9492**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال